Батьки юних спортсменів та лікарі провели футбольний турнір, щоб підтримати ЗСУ Teple Misto 3511

Батьки юних спортсменів та лікарі провели футбольний турнір, щоб підтримати ЗСУ

Футбол обʼєднав близько сотні учасників благодійного турніру «Uragan Parent’s Cup», який відбувся в Івано-Франківську на підтримання Збройних сил України. Батьки вихованців футбольного клубу «Ураган» та лікарі сформували 10 команди та за день турніру зібрали понад 23 000 гривень. Кошти перерахували координаційному центру Save Ukraine Now, що забезпечує необхідним батальйони Прикарпаття на передовій, а також — гуманітарні потреби українців.

«Тепле місто» як співініціатор Save Ukraine Now поспілкувалося з організаторами турніру, аби дізнатися, як виникла ідея благодійного спортивного заходу, як вдалося залучити так багато учасників і чому для команди «Ураган» важливо бути соціально активною. Ми розмовляли з Володимиром Слободяном, директором Академії футзалу Івано-Франківська, та Олександром, батьком одного із маленьких вихованців футбольної команди «Ураган».
 
Розкажіть про ідею заходу, чому саме турнір?
Володимир Слободян: Щороку восени проводимо батьківські турніри до дня народження Академії футзалу. Такою була ініціатива батьків. Я — директор академії й постійно ходжу на тренування до дітей. І якось до мене підійшли батьки й запропонували провести благодійний захід на підтримання української армії. Мені дуже приємно, що батьки наших вихованців такі ініціативні та хочуть впливати на ситуацію в Україні. Ми з радістю погодилися! Це зближує нас і створює важливий спільний результат.
 
Олександр: Ми дуже хотіли допомогти нашим хлопцям на передовій коштами на щось першочергово необхідне для них.

Розкажіть, як пройшов турнір.
Володимир:
Турнір відбувся минулої суботи. Участь узяли 10 команд: вісім команд сформували батьки, девʼята — збірна тренерів, а ще одна команда — лікарі, які приходять тренуватися до нас на поля. Команди вносили благодійні внески, також дуже охоче долучалися вболівальники — родичі, друзі, знайомі. Так ми зібрали понад 23 000 гривень.

Олександр: Цікавий факт, команда лікарів — це медики міської та обласної лікарень, які чи не щодня приходять тренуватися до нас на спортивний майданчик. Дехто із них у минулому професійно грали у футбол, вони з радістю доєдналися до нашого благодійного турніру. Вісім батьківських команд — це батьки наймолодших спортсменів школи «Ураган» 2009–2017 років народження.
 
В кожній команді було 7 гравців, а один матч тривав 22 хвилини.

Читайте також: Save Ukraine Now за 70 днів війни: $1,2 млн підтримки для воїнів Прикарпаття

 

Як до турніру поставилися діти? Чи допомагали батькам, підказували, як краще грати?
Володимир: Було багато вболівальників. Коли грають діти, батьки активно підказують, що і як робити. А цього разу таку можливість підказувати і критикувати дістали діти.

До речі, арбітраж на турнірі проводили батьки. Одна команда грає, інша — судить. Адже завжди нарікання на суддів, що «погано судять» (сміється, — ред.). Цього разу ми віддали правосуддя до рук батьків. Долучалися охоче — багато з них займалися футболом, дехто й досі є активними футболістами й добре знають правила гри. Усе пройшло в дружній атмосфері.

Олександр: Я, наприклад, не футболіст — усе життя займався волейболом. А сину дуже подобається футбол, тому він активно вболівав за мене. Каже: «Тату, пригадуєш, як ти мені казав, що я не встигаю. Але зараз і ти теж не встигав». То ми домовилися, що обоє будемо старатися більше.
 
Для нас батьківські турніри в «Урагані» — звична річ, вони трохи перезавантажують батьків, знайомлять усіх між собою. Ми дуже задоволені результатами, радіємо можливості допомогти ЗСУ.
 
Чому вирішили передати кошти, зібрані на турнірі, саме до координаційного центру Save Ukraine Now?

Володимир: Після того, як батьки зініціювали турнір, я звернувся до наших партнерів АТ «Прикарпаттяобленерго», і нам порадили саме цю ініціативу. Наші партнери вже долучалися фінансово й отримали чіткий звіт про підтримання українських воїнів. Для нас було важливо передати зібрану суму в надійні руки і знати, що її витратять на реальні потреби наших захисників.

 

Читайте також: Інтервʼю з американською художницею, що пожертвувала $20 000 українцям

Довідка. Save Ukraine Now — Координаційний центр забезпечення спротиву «SaveUkraineNow» було створено Івано-Франківською міською радою, Громадською спілкою «Бізнес Асоціація Івано-Франківська», Територіальною обороною Збройних Сил України в Івано-Франківську, благодійною організацією «Тепле місто», інноваційним центром Промприлад.Реновація, Івано-Франківським Драмтеатром ім. Івана Франка спільно з іншими партнерами, щоби забезпечувати потреби територіальної оборони Івано-Франківська та області, ЗСУ та нагальні гуманітарні запити. Головною метою Центру «SaveUkraineNow» є координація, аналіз, збір та направлення різноманітної допомоги в місця найбільшої потреби. Ми створили загальну, синхронізовану базу, щоби зосередити всі запити та можливості та спростити процес забезпечення.

Рекомендовані пости
Публікації
“Вільний лікар” і свідомий пацієнт: у Франківську дискутували про медицину та здоров’я
За інформацією Galka, дев’ятого травня в Івано-Франківську дискутували про медицину та відновлення: якою має бути система охорони здоров’я в Україні,...
Детальніше
Публікації
Куди прямує архітектура Івано-Франківська: що не так і як це змінити
Як пише КУРС, в Івано-Франківську архітектори та представники міської влади говорили про збереження історичної спадщини, планування інфраструктури та відпочинкових зон....
Детальніше
Публікації
“Росія вже зазнала поразки, але ми ще не перемогли”. Валерій Пекар у розмові з франківцями про нашу перемогу та післявоєнний світ
Як виглядає українська перемога? Чому росія зазнає поразки? Що змінилося в українському суспільстві за рік великої війни? Які виклики постануть...
Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим