Для чого Івано-Франківську ґрантові програми? Teple Misto 3511

Для чого Івано-Франківську ґрантові програми?

19 жовтня у інноваційному центрі Промприлад. Реновація відбувся круглий стіл на тему «Вплив локальних ґрантових програм на розвиток Івано-Франківська».

До обговорення ми запросили представників програм, що надають ґрантову підтримку на розвиток Івано-Франківська:

Юлію Ляхович, співзасновницю громадського ресторану Urban Space 100;
Ірину Корольчук, операційну керівницю платформи «Тепле Місто» (Малі Ґранти);
Христину Костирко, координаторку проєкту «Бюджет участі Івано-Франківська»;
Ігоря Попадюка, начальника управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради.

Також долучилися ініціативи, яким вже пощастило отримати фінансування на реалізацію соціальних проєктів:

Юрій Симчич, представник «Franko Bicycle Club»;
Софія Дейчаківська, представниця онлайн-медіа «Куфер»;
Юрій Трелевський, представник проєктів «Arduino», «Eco city», «Діти моніторять якість повітря» та «Дитяча 3D-Лабораторія»;
Святослав Найда, представник проєкту «Кнопка Шансу»;
Андрій Шпак, співкоординатор студентського простору «Paragraph».

Учасники обговорили важливість соціальних проєктів для розвитку міста та ініціативи, яких зараз не вистачає Івано-Франківську. До того ж визначили з якими труднощами стикаються команди, коли подаються на ґрант та реалізують проєкти.

Пропонуємо вам ознайомитися із короткими підсумками-рекомендаціями від учасників круглого столу:

Софія Дейчаківська зауважила, що серйозним викликом перед реалізацією проєкту є брак, відсутність статистичних даних або закритий доступ до них.

Активісти зауважили, що часто перепоною стає поганий рівень комунікації з міською адміністрацією та профільними управліннями. В них немає зацікавленості чи розроблених механізмів залученості громадян.

Юлія Ляхович порекомендувала ініціаторам застосовувати бізнес-підхід до своїх проєктів. Орієнтуватися на результат, мати чіткі, бажано вимірювані цілі й мати план реалізації проєкту. Водночас вигода від проєктів залишається соціально значущою, відносно цілей, які ставить перед собою команда. Також, як і в бізнесі, розуміти який результат хочете отримати, які ключові показники ефективності проєкту і орієнтуватися на них.

Ірина Корольчук додала про важливість залучення до підтримки соціальних проєктів локального бізнесу.

Під час розмови цікавою видалася думка, про те, що бізнеси, які мають на меті стати соціально відповідальними, могли б обирати собі пріоритетні напрями, співфінансувати їх на постійній основі та сприяти активності своїх працівників у цьому напрямі.

«Соціальні проєкти повинні мати глобальне, стратегічне бачення та сприяти створенню позитивного іміджу міста. У майбутньому ми очікуємо на проєкти, які матимуть вплив на місто та можливість до реплікації.», — прокоментував Ігор Попадюк.

Марта Гладка, співорганізаторка події та координаторка програми Urban Space:

«Напевно, Івано-Франківськ для України є унікальним містом. Тут на постійній основі діють 4 ґрантові програми спрямовані на його розвиток: партиципаторне бюджетування (Бюджет участі ІФ), фінансування стартапів від Управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради, ґрантова програма від Urban Space 100 та Малі Ґранти Теплого Міста. Проте, коли мова дійшла до викликів, то найбільшим викликом визначили пасивність громади, нерозуміння мети діяльності громадських організацій та впливу соціальних проєктів на розвиток міста. Тут відчувається брак комунікації про можливості, які є у місті. Гадаю, що це напрям, в якому нам потрібно більше працювати».

Підсумувала круглий стіл модератор Наталія Сениця: «Важливо, щоб мешканці знали про власні можливості змінювати місто та впливати на добробут. Навіть якщо ти просто випив каву в Urban Space, то ти вже благодійник. Найголовніше пам'ятати, що МИ разом творимо «магію міста» у якому живемо».

Круглий стіл організовано платформою Тепле Місто, місцевим партнером проєкту «Регіональні медіа як активізатори громадськості в процесах європейської інтеграції України», котрий реалізується Фондом Міжнародної Солідарності (Варшава, Польща) і Lion Society / Товариство Лева в рамках Програми «Підтримка Демократії» Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща.

Рекомендовані пости
Публікації
“Вільний лікар” і свідомий пацієнт: у Франківську дискутували про медицину та здоров’я
За інформацією Galka, дев’ятого травня в Івано-Франківську дискутували про медицину та відновлення: якою має бути система охорони здоров’я в Україні,...
Детальніше
Публікації
Куди прямує архітектура Івано-Франківська: що не так і як це змінити
Як пише КУРС, в Івано-Франківську архітектори та представники міської влади говорили про збереження історичної спадщини, планування інфраструктури та відпочинкових зон....
Детальніше
Публікації
“Росія вже зазнала поразки, але ми ще не перемогли”. Валерій Пекар у розмові з франківцями про нашу перемогу та післявоєнний світ
Як виглядає українська перемога? Чому росія зазнає поразки? Що змінилося в українському суспільстві за рік великої війни? Які виклики постануть...
Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим