Читай: Як українська література розповідає про протистояння Teple Misto 3511

Читай: Як українська література розповідає про протистояння

5 травня запрошуємо на лекцію літературознавиці Анастасії Євдокимової в межах ініціативи «Читай»: «Як українська література розповідає про протистояння. Від “Слова о полку Ігоревім” до російсько-української війни».

 
Ми здійснимо швидкий екскурс в історію української літератури і з’ясуємо, як тема війни на наших землях описувалась в численних художніх текстах: про походи руських князів, про козацькі повстання й міжусобиці гетьманів, про пекельне ХХ століття. Куліш, Старицький, Тютюнник, Костенко — лише невеличка частина авторів, про яких згадаємо. Разом з авторкою циклу, будемо рухатися лінією часу, на яку нанесемо не лише тексти та імена, але й ключові проблеми, які порушували письменники. 
 
Формат наших зустрічей зараз є камерним, а кількість місць обмежена фізичним простором кав’ярні, тому реєстрація на подію є обов’язковою.
 
Анастасія Євдокимова – літературознавиця, культурна менеджерка та кураторка літературних програм, співавторка подкасту діалогів про культуру “Наразі без назви”, що створюється на платформі The Ukrainians.   

Фотозвіт із попередніх подій #Читай

Місце зустрічі: кав’ярня «‎Adelie» (вул. Грушевського 14, вхід з вул. Вагилевича), приміщення якої має також укриття на випадок повітряних тривог. 

Час події: четвер, 5 травня, 18:00-19:15.

Бережіть себе і до зустрічі на подіях #читай 

«Читай» – ініціатива культурного напрямку платформи «Тепле Місто». В основі нашої роботи – щорічна програма спеціалізованих подій спрямованих на промоцію читання серед українців. У перспективі, ми також плануємо будівництво унікального фізичного простору «Центру промоції читання»: з сучасною книгарнею, кав’ярнею, читальними залами та подієвими просторами.

Рекомендовані пости
Публікації
“Вільний лікар” і свідомий пацієнт: у Франківську дискутували про медицину та здоров’я
За інформацією Galka, дев’ятого травня в Івано-Франківську дискутували про медицину та відновлення: якою має бути система охорони здоров’я в Україні,...
Детальніше
Публікації
Куди прямує архітектура Івано-Франківська: що не так і як це змінити
Як пише КУРС, в Івано-Франківську архітектори та представники міської влади говорили про збереження історичної спадщини, планування інфраструктури та відпочинкових зон....
Детальніше
Публікації
“Росія вже зазнала поразки, але ми ще не перемогли”. Валерій Пекар у розмові з франківцями про нашу перемогу та післявоєнний світ
Як виглядає українська перемога? Чому росія зазнає поразки? Що змінилося в українському суспільстві за рік великої війни? Які виклики постануть...
Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим