Відкриття архітектурної резиденції «Павільйон 78» Teple Misto 3511

Відкриття архітектурної резиденції «Павільйон 78»

12 липня о 18:00 перед друкарнею на вул. Січових Стрільців, 78 відбудеться відкриття архітектурної резиденції «Павільйон 78».

Резиденція покликана створити проект скверу перед друкарнею. Для цього зібрана група з 12-ти архітекторів та урбаністів з Івано-Франківська та інших міст України. Учасники на основі сучасних методів проектування в архітектурі будуть розробляти новітній проект громадського простору.

Архітектурна резиденція поєднає в одному місці громаду, лекторів, учасників для спільної розробки скверу. 

Формат резиденції передбачає постійне залучення лекторів до процесу творення нового простору. Спектр покриття таких лекцій широкий: від учасницьких практик до тактичного урбанізму та історії розвитку ділянки перед друкарнею у більш широкому міському контексті.

Резиденція триватиме з 12 до 22 липня у спеціальному павільйоні, що його було змайстровано перед друкарнею для створення творчого майданчику, він буде функціонувати до кінця літа. 
Лекторами резиденції запрошені архітектор Міхаель Енгель (Німеччина, GIZ), архітектор та урбаніст Віктор Зотов (Київ), архітектор Володимир Гайдар (Івано-Фраківськ), письменник Тарас Прохасько (Івано-Франківськ), куратор мистецького проекту «Litoralis» Дар'я Кольцова (Київ), представники команди «Велика Ідея» (Київ).

Куратором резиденції є Ярослав Яковлев, архітектор, урбаніст із Харкова, співзасновник проекту Comixans «Франек, добрий ранек!».

Окрім резиденції, у «Павільйоні 78» проходитимуть різноманітні події: презентації, обговорення, мистецькі пікніки, кінопокази, воркшопи та ін. Це – простір для містян, який буде діяти протягом літніх місяців.

12 липня на відкритті архітектурної резиденції відбудеться панельна дискусія: ознайомлення учасників з контекстом проекту, обговорення з ініціативною групою-авторами ідеї, членами команди «Теплого Міста», які спільно реалізують цей проект, куратором резиденції та лекторами-експертами.

Ідея створення скверу перед друкарнею виникла серед громади міста як наслідок незадоволення станом громадського простору у центральній частині міста. Спільно з платформою «Тепле Місто» ініціативна група провела хакатон для напрацювання ідей щодо розвитку простору, облаштувала сквер вуличними меблями та працює з комунальними органами міста щодо подальшого облаштування скверу.

Проект здійснюється за підтримки Івано-Франківської Міської ради, GIZ, проекту «Comixans», ресторації «Кухня» та «23 Ресторани».

Рекомендовані пости
Публікації
“Вільний лікар” і свідомий пацієнт: у Франківську дискутували про медицину та здоров’я
За інформацією Galka, дев’ятого травня в Івано-Франківську дискутували про медицину та відновлення: якою має бути система охорони здоров’я в Україні,...
Детальніше
Публікації
Куди прямує архітектура Івано-Франківська: що не так і як це змінити
Як пише КУРС, в Івано-Франківську архітектори та представники міської влади говорили про збереження історичної спадщини, планування інфраструктури та відпочинкових зон....
Детальніше
Публікації
“Росія вже зазнала поразки, але ми ще не перемогли”. Валерій Пекар у розмові з франківцями про нашу перемогу та післявоєнний світ
Як виглядає українська перемога? Чому росія зазнає поразки? Що змінилося в українському суспільстві за рік великої війни? Які виклики постануть...
Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим