Книжки і фільми, які допоможуть зрозуміти, як змінюються наші міста Teple Misto 3511

Книжки і фільми, які допоможуть зрозуміти, як змінюються наші міста

Що таке урбаністика? Чому планування міста — справа дещо складніша за будівництво нових будинків і ремонт вулиць? Яку роль у наших містах займають мистецькі практики?

Наступного тижня (11-14 липня) у Франківську відбудуться головні події міжнародного урбаністичного фестивалю «Сеанс міського сканування», тож «Куфер», як медіапартнер фестивалю, допомагає трохи освіжити знання з теорії міста за допомогою книжок і фільмів. 

Почитати

«Міста для людей»

автор — Йен Ґел («Основи», 2018)

Архітектор Йен Ґел понад п’ятдесят років допомагає змінювати урбаністичні середовища в усьому світі. Для цього він вивчає, як люди користуються чи могли б користуватися простором, у якому живуть і працюють.

У своїй книжці Ґел пропонує свої останні висновки про те, як створювати чи відновлювати міський простір з урахуванням людського виміру. Він дає методологію й інструментарій, якими користується сам, перетворюючи неефективні й непридатні для людей простори на те, чим вони, як він сам вірить, мусять бути — на міста для людей.

 «Урбаністичні студії: (Не)задоволення публічними просторами»

(«Всесвіт», 2017)

Книжка складається з понад 20 критичних статей авторів з України, США, Австралії, Індії, Нігерії та Греції.

У центрі уваги авторів — осмислення і переосмислення політичної ролі публічних просторів міста як найхарактерніших вимірів урбаністичного способу життя. І мова не лише про політичні зібрання, а насамперед про «політику простору»: зміну значень і пам’яті, образу та функцій громадських просторів, не/присутність певних груп і спільнот у цих просторах і боротьбу за них.

«Акупунктура міста»

автор — Жайме Лернер («Видавництво Старого Лева», 2016)

Жайме Лернер — бразильський архітектор українського походження, консультант ООН з питань міського планування та політичний діяч. Він пише про те, як перетворити місто на затишний дім. Ставши мером занедбаного і похмурого мегаполіса, Лернер із однодумцями спромігся перетворити його на квітучий парк, переконавши городян, що й промислове місто здатне дарувати насолоду, комфорт і відпочинок.

Автор пояснює урбаністичну теорію «акупунктури міста» на прикладі багатьох країн і розповідає, як незначні заходи, що нагадують китайську медичну практику голковколювання, здатні призвести до величезних позитивних змін і зробити цей світ кращим.

Продовження у статті від онлайн видання Куфер.

Текст: Ольга Перехрест

Рекомендовані пости
Публікації
“Вільний лікар” і свідомий пацієнт: у Франківську дискутували про медицину та здоров’я
За інформацією Galka, дев’ятого травня в Івано-Франківську дискутували про медицину та відновлення: якою має бути система охорони здоров’я в Україні,...
Детальніше
Публікації
Куди прямує архітектура Івано-Франківська: що не так і як це змінити
Як пише КУРС, в Івано-Франківську архітектори та представники міської влади говорили про збереження історичної спадщини, планування інфраструктури та відпочинкових зон....
Детальніше
Публікації
“Росія вже зазнала поразки, але ми ще не перемогли”. Валерій Пекар у розмові з франківцями про нашу перемогу та післявоєнний світ
Як виглядає українська перемога? Чому росія зазнає поразки? Що змінилося в українському суспільстві за рік великої війни? Які виклики постануть...
Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим