«Сквер перед друкарнею» виходить на фінішну пряму Teple Misto 3511

«Сквер перед друкарнею» виходить на фінішну пряму

Проект «Сквер перед друкарнею», що передбачає створення сучасного та комфортного громадського простору на території перед будівлею колишньої типографії у центральній частині Івано-Франківська (на вул. Січових Стрільців, 78), виходить на фінішну пряму — етап реалізації.

Платформа «Тепле Місто» отримала офіційне підтвердження про підтримку проекту фондом Western NIS Enterprise Fund. Фонд профінансує половину вартості проекту, а це сума у розмірі 3,377 млн. грн. Нагадаємо, що відповідно до Меморандуму «Про спільну реалізацію проекту благоустрою «Скверу перед друкарнею» (від 4 жовтня 2016 року), половину бюджету проекту забезпечує «Тепле Місто» (за рахунок ґрантових коштів), іншу — Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради. Ґарантом виконання домовленості виступає міський голова Івано-Франківська. Третя сторона-підписант меморандуму — «ПАККО Холдинг» (мережа супермаркетів «Вопак» орендує перший поверх друкарні) — теж висловила підтримку ідеї втілення проекту і готовність сприяти її реалізації.

Проект «Сквер перед друкарнею» — приклад трансформації міського простору завдяки зусиллям громади «. Усе почалося із невдоволення мешканців (ініціативна група Уляни Федик, Романа Рудого) станом простору перед будівлею типографії (стихійне паркування, сміття тощо). Платформа «Тепле Місто» долучилась до проекту завдяки експертному і практичному досвіду в рамках програми «Урбаністика». Першим кроком став хакатон для напрацюваня ідей щодо розвитку простору. Також за підтримки «Теплого Міста» у липні 2016-го відбулася архітектурна резиденція «Павільйон 78», до якої долучились представники громади та місцевої адміністрації, архітектори й урбаністи з Івано-Франківська та інших міст України. Тоді провели історико-соціальне дослідження локації, виокремили групи потенційних користувачів простору, вивчили їхні побажання. Результати цієї роботи стали основою архітектурної концепції громадського простору перед друкарнею: передбачалось його наповнення такими елементами, як тераса, зупинка, дитяча зона, вуличні меблі, велопаркінг, елементи озеленення й освітлення. Франківці фактично оживили цей простір: упродовж весни-літа 2016 року там відбувались лекції, воркшопи, арт-вечірки.

У процесі стало відомо про намір супермаркету організувати парковку перед друкарнею. Після тривалих тристоронніх переговорів міським головою Івано-Франківська та керівництвом мережі супермаркетів і платформою «Тепле Місто» (яка репрезентувала позицію громади) було підписано згаданий меморандум.

Для Івано-Франківська проект «Сквер перед друкарнею» — це фактично прецедент у реалізації громадських урбаністичних ініціатив «знизу догори». Цей випадок демонструє можливість якісної трансформації міських просторів завдяки активності громади, об’єднанню різних зацікавлених сторін — мешканців, фахівців, бізнесу й адміністрації міста.
 

Проект «Сквер перед друкарнею» передбачає три етапи: розробка концепції громадського простору; створення архітектурного проекту скверу; реалізація проекту на території перед друкарнею (термін реалізації — 2017-2018 рр.).
Проект реалізує громада міста спільно з платформою «Тепле Місто» за підтримки Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Майстерні міста (Львів), бюро міжнародного співробітництва GIZ, Comixans, ресторації «Кухня», мережі «23 Ресторани», Sunlight, Пилипець Bikepark, Західної деревокаркасної компанії, «Івано-Франківськ АвтоДор» і низки меценатів.
 
Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) — перший в Україні та Молдові регіональний фонд, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує інноваційні, високоефективні проекти, спрямовані на здійснення реформ та зміну життя людей в Україні та Молдові.

Рекомендовані пости
Публікації
“Вільний лікар” і свідомий пацієнт: у Франківську дискутували про медицину та здоров’я
За інформацією Galka, дев’ятого травня в Івано-Франківську дискутували про медицину та відновлення: якою має бути система охорони здоров’я в Україні,...
Детальніше
Публікації
Куди прямує архітектура Івано-Франківська: що не так і як це змінити
Як пише КУРС, в Івано-Франківську архітектори та представники міської влади говорили про збереження історичної спадщини, планування інфраструктури та відпочинкових зон....
Детальніше
Публікації
“Росія вже зазнала поразки, але ми ще не перемогли”. Валерій Пекар у розмові з франківцями про нашу перемогу та післявоєнний світ
Як виглядає українська перемога? Чому росія зазнає поразки? Що змінилося в українському суспільстві за рік великої війни? Які виклики постануть...
Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим