Школа урбаністики Teple Misto 3511

Школа урбаністики

Школа урбаністики CANactions – це некомерційна міждисциплінарна платформа післядипломної освіти, що створює нові умови для отримання досвіду із сучасної урбаністики. Проект має на меті стати модератором між молодими фахівцями, активними громадами, бізнесом та владою задля розробки спільної стратегії розвитку українських міст.

Перша Школа урбаністики відбувалася в Івано-Франківську у співпраці з платформою «Тепле Місто». Темою першого навчального року був urbanism.ua: (RE)START. Це – процес міждисциплінарного дослідження українських міст, який пропонує переосмислити базові механізми планування та розвитку урбаністичних територій. Яким є сучасне місто? У чому специфіка міст України? Хто сьогодні визначає їх розвиток? Як зробити цей процес більш ефективним та відкритим?

Куратором першої студії був швейцарський урбаніст Урс Томанн, який був залучений у проекти міського розвитку у місті Вінниця.

У якості case-study першої Студії обрано Івано-Франківськ, який вирізняється наявністю урбаністичних, соціально-культурних і бізнес-ініціатив та може стати взірцем сучасного підходу до міського розвитку для інших міст України. Навчання тривало з 14 вересня до 18 грудня 2015 року.

Протягом школи студенти мали змогу:
– отримати практичні навички, необхідні для дослідження, аналізу, аргументації, від провідних світових спеціалістів з Іспанії, Латвії, Сербії, Британії, Німеччини, США та ін.
– втілити на практиці здобуті знання протягом тижневих повноциклових мікрокейсів у Києві та Львові.
– провести повномірне дослідження Івано-Франківська з підготовчою, польовою та аналітичною фазами. 
– у реальному контексті вдосконалити свої навички з дослідження, оперування інформацією, роботи з громадою, роботи у групах з колегами.
– базуючись на результатах досліджень, створити нову концепцію розвитку міста з акцентом на різні вектори.

Результатом роботи першої студії Школи урбаністики CANactions стала урбаністична конституція для Івано-Франківська. Ознайомитися з неї можна тут.

Рекомендовані проекти

Дослідження транспортної поведінки

З середини 2021 року Metalab у співпраці з платформою “тепле місто” вивчали, що впливає на рішення франківців щодо своїх поїздок містом.   Зростання автомобілекористування в Івано-Франківську, а також попит на вживані автомобілі з низькими показниками екологічності, призводить до погіршення якості повітря, що викликає у населення захворювання органів дихання та серцево-судинної системи, сприяє поширенню вірусних захворювань, […]

Детальніше
Нова економіка Івано-Франківська

«Нова економіка Івано-Франківська (NEF)» — це  проєкт, який передбачає процес трансформації міста у конкурентоспроможний інноваційний економічний центр.  Його головне завдання — посилити локальні економічні процеси, щоб стимулювати інноваційну економіку та спонукати створення продуктів з високою доданою вартістю в Івано-Франківську. У фокусі проєкту — місцевий бізнес, інноватори та дослідники. NEF триватиме 3 роки: з квітня 2022 […]

Детальніше
Читай

«Читай» – ініціатива культурного напрямку платформи «Тепле Місто». В основі нашої роботи – щорічна програма спеціалізованих подій спрямованих на промоцію читання серед українців. У перспективі, ми також плануємо будівництво унікального фізичного простору «Центру промоції читання»: з сучасною книгарнею, кав’ярнею, читальними залами та подієвими просторами. Дізнавайтеся анонси та новини проєкту і спілкуйтеся з його учасниками у […]

Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим