На зимову хвилю ґрантової програми, яка тривала з 31 серпня по 30 вересня, подалося 16 проєктів. 17 жовтня відбувся ІІ тур оцінювання проєктів, які увійшли в шорт-лист ґрантового конкурсу. За перемогу в категорії "20 тис. грн" змагалось 7 команд, у "категорії 10 тис. грн" — 2 команди.
Шляхом інтерв'ювання команд та довгих обговорень, комісією було обрано 8 команд, ідеї яких будуть підтримані та втілені вже незабаром в Івано-Франківську. Загальний бюджет хвилі склав 120 000 гривень. Фонд програми сформовано з внесків бізнес-спільноти платформи “Тепле Місто”, а також за підтримки організації National Endowment for Democracy.
До незалежної комісії увійшло 5 осіб:
Уляна Литвин — засновниця та керівниця простору Grofa Space, власниця мережі GROFA hotel and resorts, учасниця бізнес-спільноти платформи “Тепле Місто”.
Руслан Рудомський — журналіст суспільно-політичного порталу Depo.ua, громадський діяч у сфері урбаністики, голова громадської організації “Три двори”.
Ярослав Мінкін — громадський діяч та культурний медіатор голова молодіжної організації СТАН STAN art group, фахівець із розбудови міжкультурного діалогу в Україні, проводив дослідження в країнах ЄС, Східного партнерства та Центральної Азії в межах програм Prague Civil Soceity Center (Чехія) та EaP Cultural Program (ЄС), вивчав досвід молодіжних центрів та організацій в межах програм підтримки молодих лідерів International Visitors Leadership Program (США) та Civil Society Fellowships Programme (ЄС), працював зовнішнім консультатном по Україні в глобальному проекті The Cultural Value Project (ЄС, США, Велика Британія) та в інноваційних проектах Goethe Institute Kyiv; співавтор видання Посилення ролі молодого покоління у процесах прийняття політичних рішень.
Віталій Перевізник — громадський діяч, голова громадської організації "Громадський інститут аналітики, голова громадської ради при Івано-Франківській облдержадміністрації.
Віктор Кімакович — директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА,екс-директор Благодійної фундації імені Короля Юрія.
Знайомтесь з переможцями зимової хвилі програми:
1.Проєкт "Арґумент кіно — відкриті лекції про кінематограф".
Сума фінансування: 19 950 грн.
Ініціатива проєкту "Цивілізація" (Roman Malynovsky) у співпраці з Підземний Перехід Ваґабундо.
Тематичний напрям: сучасне мистецтво.
Команда має на меті провести серію освітніх мультимедійних лекції присвячених класичним течіям світового кінематографу та їхнього впливу на світову культуру і сучасні тенденції в мистецтві, літературі й театрі.
2. Проєкт "(Не) вигадане місто".
Команда міського онлайн-журналу Куфер.
Тематичний напрям: міський простір.
Сума фінансування: 14 612 грн.
Ідея проєкту полягає у створенні низки публікацій про сприйняття Івано-Франківська різними соціальними групами, про міф міста минулого та міста сьогодення.
3. Проєкт "Івано-Франківськ очима іноземців".
Команда ГО "Центр дослідження комунікацій", Natalie Goshylyk.
Тематичний напрям: міський простір.
Сума фінансування: 14 612 грн.
Метою проєкту «Івано-Франківськ очима іноземців» є створення англомовних та україномовних онлайн ресурсів з особистими розповідями, історіями іноземців, які перебували в Івано- Франківську задля посилення туристичної привабливості міста та зміцнення його ролі як центру міжкультурного діалогу.
4. Проєкт "Будь помітним — збережи життя: продовження".
Тематичний напрям: стала мобільність.
Сума фінансування: 14 612 грн.
Ініціатива
ГО "Центр економічного та соціального розвитку "Меркурій".
Команда проєкту планує провести просвітницьку роботу з метою профілактики дорожнього травматизму та дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів.
5.Проєкт "Створення вебсайту для галереї сучасного мистецтва "Детектор".
Тематичний напрям: сучасне мистецтво.
Сума фінансування: 17 400 грн.
Команда простору Галерея «Детектор».
Метою проєкту є створення сайту галереї “Детектор”, який систематизує інформацію, зафіксує історію виставок та проєктів галереї, а також слугуватиме комунікаційним майданчиком про поточну діяльність простору і тим самим сприятиме підвищенню рівня культурного життя та іміджу міста.
6. Проєкт "Облаштування підвал-холу ОСББ "Набережна 32".
Тематичний напрям: екологія та енергоефективність.
Сума фінансування: 17 700 грн.
Ініціатива ОСББ Набережна 32.
Команда хоче облаштувати в підвальному приміщенні багатоквартирного будинку № 32 по вул.Набережна ім.В.Стефаника, підвал-холу, для зустрічей співвласників будинку, сусідніх будинків, ініціативних груп по створенню ОСББ, голів правлінь ОСББ для обміну досвідом впровадження енергоефективних заходів.
7.Проєкт "Виставка "Коло" (категорія "10 тис. грн").
Тематичний напрям: сучасне мистецтво.
Сума фінансування: 10 000 грн.
Команда: Творча група "КМС" (культурно-мистецька станція").
Мисткині прагнуть шляхом арттерапевтичної виставки ознайомити мешканців міста з теорією "13 стадій Великого Кола мандал", яка буде візуально репрезентована у форматі 13 експозицій.
8. Проєкт "Ревізія: ретроперспектива 1993-2020" (категорія "10 тис. грн").
Тематичний напрям: сучасне мистецтво.
Сума фінансування: 9 900 грн.
Ініціатива ЦСМ – Центр сучасного мистецтва Івано-Франківська, Анатолій Звіжинський.
Ідея проекту полягає у друці каталогу франківського відео-арту «РЕВІЗІЯ: ретроспектива (1993-2020)». На думку авторів, це один із найкращих способів архівації і популяризації одного з напрямків сучасного мистецтва, що практикується у місті; він сприятиме розумінню мистецького доробку і подальшому розвитку напряму серед молодого покоління артистів.
Програма «Малі Ґранти Теплого Міста» започаткована платформою «Тепле Місто» для підтримки прогресивних міських ініціатив у 2015 році. Ґрантовий фонд програми формується з внесків бізнес-спільноти платформи та складає 80 000 грн на одну хвилю. Загалом за час існування програми ми підтримали 52 різні проекти, які вже змінюють освіту, мистецтво, спорт та екологію в Івано-Франківську.
Детальніше за програмою можна слідкувати на фейсбук-сторінці або сайті http://grants.warm.if.ua.