Маніпуляція засобами візуальної комунікації: новий мурал Сергія Радкевича Teple Misto 3511

Маніпуляція засобами візуальної комунікації: новий мурал Сергія Радкевича

25 жовтня художник Сергій Радкевич розпочав у Івано-Франківську роботу над проектом «Фраґменти візуальної маніпуляції».

«Фраґменти візуальної маніпуляції» – це мурал розміром 11×9 метрів, створений на фасаді підстанції Теплокомуненерго за адресою вул. Сахарова, 30 А. «Фраґменти візуальної маніпуляції» – це рефлексія на ті події, які відбувались довкола теми муралів у Івано-Франківську у 2016 році. «Якби тут не відбулась дискусія довкола муралів, я б не малював тут цю роботу», – коментує Сергій Радкевич. 

У цій роботі художник використовує три різних техніки, з якими працював останні три роки – це іконописний, реалістичний та графічний стиль. Така комбінація естетичних пластів також відсилає до контексту дискусії довкола муралів – використання різних технік має сподобатись широкому колу глядачів. Одним сподобається графічна стилістика, іншим – реалістична, а комусь – їхнє поєднання. В такий спосіб художник робить спробу маніпулювати контекстом та глядачем.

«Для мене візуальна пластика – це жонглювання. Коли художник володіє максимальною кількістю пластик – він як жонглер, який може маніпулювати середовищем. Три різні стилістики мають задовольнити всі групи населення».

На роботі також зображено графік, який відображає рівень зацікавленості роботою містянами – наскільки часто до художника підходили мешканці міста, чи спілкувались з ним і які запитання задавали.

Проект муралу реалізується ініціативою «Відкритий Вуличний Малюнок» спільно з платформою «Тепле Місто», за ґрантової підтримки громадського ресторану Urban Space 100, а також за підтримки готелю «Надія», ресторації «Кухня» та магазину «Малярний дім».

Довідка:

Сергій Радкевич народився 1987 року у Луцьку. Закінчив відділення монументального живопису Львівської національної академії мистецтв. Його творчі пріоритети – монументальний розпис, стріт-арт, живопис, графіка. У своїх практиках художник працює з сакральними образами, які виносить поза сакральні об'єкти. Сергій є одним з організаторів стріт-арт фестивалю Black Circle Festival. Лауреат другої спеціальної премії PinchukArtPrize 2012 року. Живе і працює у Львові. Роботи Сергія Радкевича, створені в публічному просторі, балансують між сучасним розписом та ґрафіті. Вони змінюють значення простору, який піддається інтервенції. Теми, з якими працює художник, беруть свій початок у релігійній іконографії. Сергій Радкевич поєднує геометричні форми та богословський зміст для створення сучасного духовного контексту у абстрактній формі. Він використовує площини будинків, трансформуючи їх у якості духовно значимого простору.

Вибрані проекти та роботи:

2016, Український зріз (Вроцлав, Польща); IN THE CROSSHAIRS – Artistic dialogue with the Ukraine, Schafhof-Europäisches Künstlerhaus Oberbayern (Фрайзінг, Німеччина), Le Mur  (Париж, Франція); Wall Drawings, Icônes urbaines, MAC Lyon (Ліон, Франція)

2015, КАЛЕНДАР/ПОВНИЙ ЦИКЛ ПРАЦІ (Дзиґа, Львів, Україна); Schafhof-Europäisches Künstlerhaus Oberbayern (резиденція, Фрайзінг, Німеччина); Фагменти Свідомого, Schafhof-Europäisches Künstlerhaus Oberbayern (Фрайзінг, Німеччина)

2014, Katowice Street art Festival 2014 (Піекари Шлонскі, Польща); Casus Pasic, Streeat Art Музей (Санкт Петербург, Росія); 12, Domaine de Grandmont, Сумон, Франція); 4 Land art festival  (Розточанський Національй заповідник, Польща)

Фото: Антон Куба

Рекомендовані пости
Публікації
“Вільний лікар” і свідомий пацієнт: у Франківську дискутували про медицину та здоров’я
За інформацією Galka, дев’ятого травня в Івано-Франківську дискутували про медицину та відновлення: якою має бути система охорони здоров’я в Україні,...
Детальніше
Публікації
Куди прямує архітектура Івано-Франківська: що не так і як це змінити
Як пише КУРС, в Івано-Франківську архітектори та представники міської влади говорили про збереження історичної спадщини, планування інфраструктури та відпочинкових зон....
Детальніше
Публікації
“Росія вже зазнала поразки, але ми ще не перемогли”. Валерій Пекар у розмові з франківцями про нашу перемогу та післявоєнний світ
Як виглядає українська перемога? Чому росія зазнає поразки? Що змінилося в українському суспільстві за рік великої війни? Які виклики постануть...
Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим