Концепція скверу перед друкарнею Teple Misto 3511

Концепція скверу перед друкарнею

22 липня відбулася презентація результатів архітектурної резиденції «Павільйон 78». Метою резиденції було створення проекту-концепції оновленого скверу перед друкарнею на вул. Січових Стрільців, 78.

Учасники представили результати своєї 10-денної роботи. Умовно дослідження та проектування ділилося на три етапи: історично-культурна складова, аналітичний блок та концепція. Ці три етапи охопили зміну простору перед друкарнею протягом різних етапів розвитку міста. Додатково аналіз соціального профілю цього місця виокремив основні групи користувачів та дав можливість зрозуміти процеси, що відбуваються у цьому просторі. Базуючись на перших двох фазах, резиденти розробили концепцію, що враховує історичну особливість будівлі друкарні та потреби людей, що користуються цим простором.

Важливо, що на всіх етапах дослідження резиденти спілкувалися з мешканцями будинків, розташованими поряд. Містяни активно висловлювати свої побажання щодо розвитку цієї території та брали участь у обговореннях.

При розробці концепції учасники поставили перед собою два питання: «Як простір відноситься до міста?» та «Як простір відноситься до друкарні?» Тому початком з реорганізації скверу може стати перенаправлення на вул. Січових Стрільців пішохідних потоків та створення додаткових зелених зон. Це згодом допоможе розширити центр міста. Другим рішенням було запропоновано скорелювати друкарню з простором перед нею. Це можливо зробити, якщо пов'язати внутрішні функції арт-простору, що діятиме в будівлі протягом двох років, з новим наповненням скверу.

Архітектори запропонували різні елементи, які нададуть цій території мобільності, та можуть змінюватися відповідно до години дня чи сезону. Серед цих елементів: тераса для відпочинку та перегляду кінопоказів, дитяча зона, крита конструкція, яка слугуватиме одночасно зупинкою, що за генпланом буде діяти тут, та накриттям проти дощу та сонця. Іншими обов'язковими об'єктами скверу можуть стати водні елементи, зелені зони, стовпчики для обмеження стихійного паркування, велопарковки.

Представлений результат не є остаточним варіантом і має пройти ряд громадських слухань, дискусій і походжень з комунальними і місцевими органами. Але представлена концепція максимально враховує поточний контекст і рекомендується прийняти цей варіант як основний. Надалі планується внесення корективів та розробка робочої документації разом з підготовкою проекту до реалізації.

Цей проект стає пілотним у втіленні громадських ініціатив «знизу» у місцевому просторі, тому ініціативна група розраховує на активну підтримку бізнес-сектору, місцевих виконавчих органів та громади.

Проект реалізується спільно з платформою «Тепле Місто». Його підтримали Івано-Франківська міська рада, Майстерня Міста Львів, Comixans, ресторація «Кухня», «23 Ресторани», Sunlight, Пилипець Bikepark, Західна деревокаркасна компанія та низка меценатів.

Рекомендовані пости
Публікації
“Вільний лікар” і свідомий пацієнт: у Франківську дискутували про медицину та здоров’я
За інформацією Galka, дев’ятого травня в Івано-Франківську дискутували про медицину та відновлення: якою має бути система охорони здоров’я в Україні,...
Детальніше
Публікації
Куди прямує архітектура Івано-Франківська: що не так і як це змінити
Як пише КУРС, в Івано-Франківську архітектори та представники міської влади говорили про збереження історичної спадщини, планування інфраструктури та відпочинкових зон....
Детальніше
Публікації
“Росія вже зазнала поразки, але ми ще не перемогли”. Валерій Пекар у розмові з франківцями про нашу перемогу та післявоєнний світ
Як виглядає українська перемога? Чому росія зазнає поразки? Що змінилося в українському суспільстві за рік великої війни? Які виклики постануть...
Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим