Ґрафіті-фестиваль «Алярм» Teple Misto 3511

Ґрафіті-фестиваль «Алярм»

9-10 липня у Івано-Франківську відбудеться всеукраїнський ґрафіті-фестиваль «Алярм».

Фестиваль «Алярм» вперше було проведено 2015 року в Ужгороді, Луцьку та Львові. Він показав високу цінність та актуальність як для митців, так і для шанувальників ґрафіті та вуличного мистецтва. 

Головною метою фестивалю є об'єднання ґрафіті-художників зі всієї України, надаючи їм можливість для самореалізації та генерування якісної творчої енергії, що виражається через створення вуличних мистецьких об'єктів.

Цілі фестивалю:

  • створення майданчику для діалогу і співпраці між художниками з різних міст України,
  • благоустрій окремих територій міст шляхом створення мистецьких об'єктів,
  • ознайомлення аудиторії з вітчизняними митцями,
  • популяризація ґрафіті та вуличного мистецтва.

Цього року графіті фестиваль «Алярм» розширює свою географію і презентується у Івано-Франківську. Художники прагнуть перетворити на мистецький об'єкт занедбану стіну стадіону на території школи №4 (вул. Південний бульвар, 24).

90-метрова стіна стане своєрідним майданчиком для діалогу як між локальними ґрафіті-художниками і гостями з різних міст, так і поціновувачів вуличного мистецтва. Організатори запросили 5 місцевих художників та очікують на 15 гостей з Ужгорода, Львова, Луцька, Рівного, Києва, Черкас, Дніпра, Запоріжжя та Одеси. Цікаво, що всі художники працюють у різних стилях і техніках, що дозволить мешканцям Івано-Франківська ознайомитись з різноманітними напрямками вуличного мистецтва.

Сергій Грех, співзасновник Kickit Art Studio, співорганізатор фестивалю:

«Займаючись ґрафіті, ми хотіли створювати щось нове та якісне. Оскільки в Україні немає ґрафіті-фестивалів, ми мали самі створити його для себе. Нашим головним завданням є активізація художників з різних міст України. На фестивалі ми відкриваємо саме українських художників, які займаються таким малодослідженим видом мистецтва як ґрафіті, постґрафіті і вуличним мистецтвом і залишаються непоміченими».

Також під час фестивалю спільно з проектом «Відкритий мистецький лекторій» відбудеться зустріч з польським митцем Блажеєм Патріком Русіним (Blazej Patryk Rusin) під назвою «ґрафіті/постґрафіті» (graffiti/postgraffiti). Блажей проведе лекцію на тему «З субкультурної колективної практики до візуальної індустрії для мас. Світ. Європа. Україна». 

Віталій Грех, керівник проекту «Франківський Вуличний Малюнок», співорганізатор фестивалю:

«9 липня о 20:00 в Urban Space 100 відбудеться лекція про те, як субкультурне і нелегальне ґрафіті трансформувалось в індустрію муралів і комерційне явище. Наш гість наведе приклади фестивалів і проектів, які відбуваються у різних містах світу, Європи та України. Ця тема є актуальною та резонансною в Івано-Франківську після втілення кількох мурал-проектів у публічному просторі міста на фестивалі Порто Франко Гоголь Фест».

«Алярм Івано-Франківськ» здійснюється спільно з платформою «Тепле Місто» та за підтримки Івано-Франківської міської адміністрації та Італійського бренду фарби «Loop».

Рекомендовані пости
Публікації
“Вільний лікар” і свідомий пацієнт: у Франківську дискутували про медицину та здоров’я
За інформацією Galka, дев’ятого травня в Івано-Франківську дискутували про медицину та відновлення: якою має бути система охорони здоров’я в Україні,...
Детальніше
Публікації
Куди прямує архітектура Івано-Франківська: що не так і як це змінити
Як пише КУРС, в Івано-Франківську архітектори та представники міської влади говорили про збереження історичної спадщини, планування інфраструктури та відпочинкових зон....
Детальніше
Публікації
“Росія вже зазнала поразки, але ми ще не перемогли”. Валерій Пекар у розмові з франківцями про нашу перемогу та післявоєнний світ
Як виглядає українська перемога? Чому росія зазнає поразки? Що змінилося в українському суспільстві за рік великої війни? Які виклики постануть...
Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим