Презентація результатів дослідження соціального клімату в Івано-Франківській ТГ Teple Misto 3511

Презентація результатів дослідження соціального клімату в Івано-Франківській ТГ

24 червня відбулась презентацію результатів дослідження соціального клімату в Івано-Франківській ТГ. Дослідження реалізовано соціологічною агенцією Fama у співпраці з платформою «Тепле Місто» за фінансування National Endowment for Democracy. Підготовка дослідження тривала близько року, а методологія базувалася на дослідженні параметрів базової взаємодії (довіра, лояльність до міста / громади та цінності мешканців) та параметрів життя громади, що стосуються її розвитку (проактивність, соціальні дистанція, безпека та перспектива). Після фіналізації анкети та прорахунку вибірки з 4 до 13 квітня команда агенції опитали 400 мешканців Івано-Франківської ТГ, аби дізнатись, як їм живеться у Івано-Франківській ТГ. Було зібрано та проаналізували дані, які стосуються показників проактивності, соціальної перспективи та довіри у громаді.

92% опитаних франківців пишаються тим, що вони є мешканцями Івано-Франківська, а 81% вважають себе щасливими людьми. Такі дані надає Дослідницька агенція Fama, яка проводила дослідження у період з 4 до 13 квітня 2021 року і опитала 400 мешканців Івано-Франківської ТГ.

88% задоволені своїм життям в Івано-Франківську. Найбільше опитаних (81%) задоволені можливостями для вільного віросповідання, 78% – можливостями для сімейного життя, по 73% – здобуття освіти та вільного вираження національної ідентичності. Серед важливих, але незадоволених можливостей – умови для професійної реалізації та ведення бізнесу. Загальна прихильність до міста виявляється й у інших показниках: менше 8% учасників опитування декларують бажання переїхати з Івано-Франківська, а третина респондентів – некорінні франківці.

За самооцінкою 81% опитаних франківців – щасливі люди. Відчуття щастя обернене пропорційно до віку: чим старшими є франківці, тим менша частка щасливих.

Франківці досить традиційні у повсякденному житті: 62% опитаних одружені, 97% вважають себе релігійними людьми, 78% мають дітей [з них 48% мають двох дітей, 40% – одну дитину]. Пріоритетними цінностями для франківців є міцне здоров’я (83%), матеріальні блага (64%), сімейні блага (67%) та трохи рідше престижна робота (18%).

Традиційність, а подекуди й консервативність виявляється у ставленні до інших людей: 52% респондентів вважають, що вечірки в нічних клубах не для людей, які перетнули вікову відмітку у 45 років, 63% переконані, що серед вчителів не повинно бути представників сексменшин, а 35% вважають, що хатні справи – заняття для жінок. Також 27% корінних франківців погоджуються з тим, що вони заслуговують більших привілеїв, ніж приїжджі, серед некорінних таких – 18%. Франківці загалом не готові до близької дистанції з представниками інших груп, проте готові толерувати їх у своєму оточенні [індекс соціальної дистанції 4,78].

Зустрічаються і випадки упередженого ставлення, найчастіше за віком (11%) та статтю (5%). Незважаючи на існування упередженості, дискримінації чи хамства 74% задоволені психологічним кліматом в місті.

Відповідно до результатів дослідження більшість франківців вважають, що те, як складається їхнє життя більшою мірою залежить від них, ніж від зовнішніх обставин, що свідчить про усвідомлення особистої відповідальності. При цьому франківці характеризуються інертністю. Індекс екологічної відповідальності становить 3,26 (з 5 можливих), індекс активності – 2,72 (із максимальних 10). Та це не є проявом безумовної пасивності, 83% декларує, що здійснювали принаймні одну із запропонованих екопрактик протягом останніх 12 місяців. До топ-3 екопрактик франківців увійшли: сортування побутових відходів (67%), зменшення використання пластику і виробів з нього (40%) та регулярне використання франківцями багаторазових торбинок для покупок.

На рівні настанов франківці рахуються із загальноприйнятими правилами: 92% вважають, що слід дотримуватись правил навіть тоді, коли інші їх порушують. Думка опитаних щодо дотримання правил гри іншими містянами невтішна: 81% вважає, що франківці ухиляються від сплати податків, 86% думає, що ті несвоєчасно сплачують рахунки за надані комунальні послуги, близько 80% називають інтернет-користувачів громади споживачами піратського контенту, а 97% вважає, що її мешканці порушують правила дорожнього руху.

Сімейний щомісячний дохід переважної більшості (41%) франківців – від 10 до 20 тис. грн, 9% задекларували, що ця сума перевищує 20 тис. грн, усі інші (44%) щомісяця акумулюють менше 10 тис. сімейного доходу. При цьому 60% опитаних працюють. Значну частину 40% сімейного бюджету мешканці витрачають на продукти харчування [100% обирають цю категорію витрат], п’ята частина доходу спрямовується на оплату комунальних послуг [серед 98%, хто обрав цю категорію], 15% доходу витрачають на оплату за оренду житла [орендують житло 14%]. Частка витрат на лікування та купівлю одягу становить по 10% для обидвох категорій [обрали категорії 82% та 81% відповідно].

Довідка

Проект реалізовано Дослідницькою агенцією Fama у співпраці з Платформою «Тепле Місто» за фінансування National Endowment for Democracy. Збір даних здійснювався у період з 4 по 13 квітня 2021 року методом face to face інтерв’ю. Загалом було опитано 400 мешканців Івано-Франківської ТГ віком від 18 років. Застосовувалася багатоступенева пропорційна стратифікаційна вибірка з використанням маршрутного методу та квотуванням (за віком і статтю респондентів) на останньому щаблі. Теоретична похибка репрезентативності загальної вибірки [Івано-Франківська територіальна громада; n=400] з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 4,9% для показників, близьких до 50%, 4,2% для показників, близьких до 25% або 75%, 2,9% для показників, близьких до 10% або 90 %, 2,1% для показників, близьких до 5% або 95%, 1,0% для показників, близьких до 1% або 99%.

Інформація про Дослідницьку агенцію Fama

Ми – інноваційна дослідницька агенція, що досліджує суспільство та знаходить відповіді для тих, хто творить сьогодення. Ми починали як студентський стартап, а першою інвестицією була річна стипендія засновниці. Сьогодні ми проводимо масштабні міждисциплінарні комплексні дослідження спільно з українськими та міжнародними партнерами, акредитовані Соціологічною Асоціацією України (САУ) та маємо успішний досвід реалізації проектів у рамках програми грантової підтримки українських підприємств від Європейського банку реконструкції та розвитку.

Рекомендовані пости
Публікації
“Вільний лікар” і свідомий пацієнт: у Франківську дискутували про медицину та здоров’я
За інформацією Galka, дев’ятого травня в Івано-Франківську дискутували про медицину та відновлення: якою має бути система охорони здоров’я в Україні,...
Детальніше
Публікації
Куди прямує архітектура Івано-Франківська: що не так і як це змінити
Як пише КУРС, в Івано-Франківську архітектори та представники міської влади говорили про збереження історичної спадщини, планування інфраструктури та відпочинкових зон....
Детальніше
Публікації
“Росія вже зазнала поразки, але ми ще не перемогли”. Валерій Пекар у розмові з франківцями про нашу перемогу та післявоєнний світ
Як виглядає українська перемога? Чому росія зазнає поразки? Що змінилося в українському суспільстві за рік великої війни? Які виклики постануть...
Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим