8 лютого команда «Теплого Міста» презентувала (пере)запуск ґрантової програми платформи.
Колись «Малі Ґранти», програма виросла за час вимушеної річної паузи. З оновленими умовами та більшими амбіціями – «Ґранти Теплого Міста» продовжать працювати для активізації та посилення низових ініціатив та якісних змін в Івано-Франківську.
Новий координатор програми, Андрій Левицький, має досвід в організації всеукраїнських волонтерських проєктів та розвитку соціального бізнесу. Зараз він приєднався до команди «Теплого Міста», щоби підсилити своєю експертизою бажання платформи розвивати громадський активізм.
(на фото – Андрій Левицький та команда платформи «Тепле Місто»)
Весняна хвиля «Ґрантів Теплого Міста» триватиме з 10 лютого до 10 березня 2023 року. Переможці конкурсу будуть оголошені до 25 березня 2023 року.
Ми готові підтримати організації з досвідом реалізації проєктів – для них максимальна сума фінансування становитиме до 90 тисяч гривень, і «початківців» в громадському секторі – для них передбачені ґранти до 20 тисяч гривень.
Також оновлена програма матиме 4 тематичні напрямки:
-
Прогресивна освіта: неформальна, альтернативна, сучасна освіта, а також ініціативи, пов’язані зі змінами традиційної системи освіти.
-
Сучасне мистецтво: події, виставки, мурали, перформанси, просвітницькі проєкти.
-
Розвиток прогресивного підприємництва: проєкти, спрямовані на активізацію в бізнес-середовищі міста інтелекту, спроможності, сталості та взаємодії з іншими.
-
Міський простір: облаштування міського середовища, дружнього до всіх мешканців.
Незмінними залишилися критерії для проєктів:
-
вони мають бути некомерційними і аполітичними, та спрямованими на громаду і підвищення якості її життя;
-
заявником проєкту є неприбуткова (громадська) організація або ініціативна група, яка складається з принаймні 2 осіб;
-
автори проєкту повинні мати попередній досвід громадської діяльності або волонтерства у будь-якому форматі;
-
автори проєкту повинні бути готові забезпечити власний внесок або співфінансування проєкту на рівні не менше як 10% від загального бюджету проєкту;
-
проєкти мають бути реалізовані в Івано-Франківську;
-
одна організація або ініціативна група може подати не більше, ніж одну заявку на кожну хвилю проєктів;
-
проєктні заявки мають бути поданими з дотриманням оголошеного терміну та містити усю запитувану інформацію;
-
автори проєктів на етапі подачі заявки повинні подбати про дозволи чи погодження, необхідні для реалізації проєкту.
Щоби подати свій проєкт на конкурс потрібно заповнити аплікаційну форму на сайті програми: http://grants.warm.if.ua, та надсилати її на адресу: grants@warm.if.ua з позначкою «Категорія до 90 тис. грн» або «Категорія до 20 тис. грн».
Всі проєктні заявки, що надійшли на конкурс, проходять два етапи відбору, під час яких оцінюється: 1) відповідність критеріям прийнятності (технічна оцінка); 2) змістове наповнення проєктів. Оцінюватиме проєкти незалежна комісія з представників різних галузей (громадський сектор, бізнес, культура, міська рада, переможець попередньої ґрантової хвилі, представник медіа).
(презентація «Ґрантів Теплого Міста» для журналістів Івано-Франківська)
Також в рамках ґрантової хвилі «Тепле Місто» проведе:
-
Школу ґрантового менеджменту: 3-5 березня (open call на участь – 13-23 лютого). Це 3-денний курс, де учасники навчаться формувати ідеї в проєкти та писати грантову заявку. Після завершення навчання учасники отримають готові заявки та матимуть можливість подати їх на конкурс.
-
Школу «Змінотворець» для учнів 9-11 класів: 7-9 квітня (open call на участь – 13-31 березня). 3-денне навчання з проєктного менеджменту для старшокласників, спрямоване на розвиток лідерського потенціалу учнів та активізацію волонтерства й соціальної відповідальності. Після навчання учні можуть отримати фінансування до 10 000 гривень на реалізацію власного проєкту.
-
Школу «Прокачай свою ГО»: 5-30 травня (open call на участь – 10-23 квітня). 3-тижнева програма тренінгів та консультацій для представників громадського сектору міста. Під час навчання учасники дізнаються усі юридичні та фінансові аспекти, пов’язані з відкриттям та веденням громадських чи благодійних організацій, а консультації з менторами та тренінги допоможуть їм підсилити інституційну спроможність власних громадських організацій.
«Ми пропонуємо школи, в яких ви можете не тільки навчитися писати заявку, а також, як реалізовувати проєкти, тобто основи проєктного менеджменту. Важливо в школу приходити з ідеєю. А ми вже її опрацюємо та допрацюємо», — каже Андрій Левицький.
______________________________________________________________
Деталі програми також можна подивитися на сайті: http://grants.warm.if.ua
Всі оновлення будуть публікуватися на Facebook-сторінці «Ґрантів Теплого Міста»: https://www.facebook.com/TepleMistoGrants
Також запити можна надсилати на електронну пошту ініціативи: grants@warm.if.ua