5 проектів отримали підтримку від «Міських Ґрантів» Teple Misto 3511

5 проектів отримали підтримку від «Міських Ґрантів»

Весняна хвиля програми «Міські Ґранти» була ювіленою — 10-ю.

На хвилю було подано 19 заявок. Найбільш популярними із семи тематичних напрямів програми були прогресивна освіта, а далі —  міський простір і сучасне мистецтво. У ІІ тур — в шорт-лист — увійшло 10 команд, які 14 березня представляли свій проект під час співбесіди з незалежною комісією. За результатами зустрічі 18 березня були оголошені переможці — 5 команд. Серед підтриманих проектів:

1.«Метод Кенгуру»

Сума ґранта — 18 150 грн. 
Тематичний напрям — міський простір.
Команда: ГО Асоціація батьків передчасно народжених дітей «Ранні пташки»
Команда проекту має на меті популяризувати «метод Кенгуру» у відділенні недоношених дітей Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні — завдяки придбанню спеціальних крісел і майок для «кенгурування».
Метод Кенгуру — це ефективний спосіб виходжування дітей, що народилися раніше визначеного терміну. Його суть у фізичному контакті «шкіри до шкіри» новонародженого та його матері. Це прискорює адаптацію малюків до навколишнього середовища: вони швидше набирають вагу і краще розвиваються; дитина чує серцебиття і голос матері, відчуває запах молока та тіла, перебуває у безпеці та є спокійнішим.

2. Виготовлення мозаїки анатоційної дошки Наталії Кобринській на вул. Труша

Сума ґранта — 20 000 грн.
Тематичний напрям — міський простір.
Команда: Ініціатива «ФранківськЯкийТребаБерегти» (ГО «Інтелект UA»)
Ініціативна група має на меті виготовити та встановити портрет Наталії Кобринської разом з інформаційною історичною довідкою. Кольоровий портрет планується створити з мозаїки та змонтувати на фасаді будинку на пл. Ринок, 6 (з боку вул.Труша), де відбулася історична подія — перші в Україні збори жіночого товариства. Завдяки такому практичному та оригінальному заходу планується популяризувати Івано-Франківськ, його історію та видатних особистостей в ній.

3. Музична кімната

Сума ґранта — 19 932 грн.
Тематичний напрям — сучасне мистецтво/ прогресивна освіта
Команда: ГО «Д.О.М.48.24»
Ціль команди — створити в Івано-Франківську публічний музичний простір, презентувати провідні альтернативні методики навчання, провести освітні та концертні заходи, надати можливість місцевим мешканцям — дорослим і дітям — отримати досвід гри на музичних інструментах. Мкта —підвищення рівня музичної культури громадян, розвитку потенціалу місцевих виконавців. У рамках проекту буде відкрито музичну кімнату, де будуть розміщені музичні інструменти у вільному доступі; проведено інтерактивні заняття з раннього музичного розвитку дітей, у які входитимуть виїзні практичні заняття в Центрі реабілітації для дітей з неблагополучних сімей та «Просторі розвитку дітей», де займаються діти з РАС (аутизмом). Передбачено також організувати семінар для батьків, а для викладачів — інтенсив з інтерактивного музичного розвитку за авторською методикою викладача ЛНМА ім. М.Лисенка Н.Завісько, а також лекції, майстер-класи та концерти.

4. Фотопортрет 2019.7-й національний бієнале імені Степана Назаренка

Сума ґранта — 18 000 грн.
Тематичний напрям — сучасне мистецтво
Команда: Івано-Франківська обласна організація Національної спілки фотохудожників України 
Фотоконкурс сприяє діалогу між різними за віком, місцем проживання та поглядами українцями. Щороку на конкурс надходять роботи з усіх регіонів, включаючи Крим і Донбас. Фотопортрети є рефлексією щодо актуальних процесів, культурним зрізом стану фотомистецтва та відображають ставлення нас до самих себе. Крім академічних портретів, на конкурс надходять сучасні фотороботи і навіть селфі. Склад журі формується з-поміж відомих в Україні фотографів та культурологів. Також конкурс сприяє позиціонуванню Івано-Франківськ як столиці фоторуху України.

5. Концерт до Дня Матері «Моїй Матусі»

Сума ґранта — 3918 грн.(часткове фінансування)
Тематичний напрям — сучасне мистецтво
Команда: Об'єднання дружин учасників АТО (ООС) м.Івано-Франківськ «Дружина воїна»
Завдяки концерту, на якому виступатимуть діти учасників бойових дій на Сході України, команда має на меті відволікти членів родин учасників АТО (ООС) від переживань, негативних думок про війну та сприяти покращенню психоемоційного стану в сім’ях військових.

До складу незалежної комісії весняної хвилі 2019 року ввійшли:

– Віктор Лесик, координатор проекту «Студентський простір Paragraph» у ПНУ ім. В.Стефаника, голова правління ГО «Середовище реновацій»
– Микола Макар, представник Національної асамблеї людей з інвалідністю України в Івано- Франківській області
– Ірина Рабарська, директорка Бдагодійного фонду "Чисті Серцем", координаторка міжнародного соціального проекту «Книга Добра»  
– Андрій Грабчук, начальник відділу стратегічного планування та аудиту АТ «Прикарпаттяобленерго»
– Наталя Лещишин, начальниця відділу інформаційної політики  АТ «Прикарпаттяобленерго»
– Вікторія Петрова, радіо- й телеведуча падіо «Західний полюс», «Канал 402», координаторка та організаторка весільної агенції KORABLI.

Програма «Міські Ґранти» реалізується за фінансової підтримки бізнес-спільноти «Теплого Міста». Долучитися до бізнес-спільноти платформи можна тут.

Рекомендовані пости
Публікації
“Вільний лікар” і свідомий пацієнт: у Франківську дискутували про медицину та здоров’я
За інформацією Galka, дев’ятого травня в Івано-Франківську дискутували про медицину та відновлення: якою має бути система охорони здоров’я в Україні,...
Детальніше
Публікації
Куди прямує архітектура Івано-Франківська: що не так і як це змінити
Як пише КУРС, в Івано-Франківську архітектори та представники міської влади говорили про збереження історичної спадщини, планування інфраструктури та відпочинкових зон....
Детальніше
Публікації
“Росія вже зазнала поразки, але ми ще не перемогли”. Валерій Пекар у розмові з франківцями про нашу перемогу та післявоєнний світ
Як виглядає українська перемога? Чому росія зазнає поразки? Що змінилося в українському суспільстві за рік великої війни? Які виклики постануть...
Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим