Велошкола Teple Misto 3511

Велошкола

«Велошкола» — проєкт, що передбачає відкрите навчання правил дорожнього руху, особливостей обслуговування велосипеда й надання домедичної допомоги постраждалим під час дорожнього руху. Проєкт є складовою програми «Стала мобільність» від платформи «Тепле Місто» й реалізовується в Івано-Франківську.

«Велошкола» складається з двох частин — теоретичної і практичної. Під час теоретичних занять слухачі мають можливість дізнатись як загальні базові речі про велорух (де і як велосипедист повинен рухатися у місті та які правила дорожнього руху має виконувати), так і розглянути конкретні ситуації, наприклад, як проїхати великі розв’язки чи кругові перехрестя тощо.

Практична складова — це поїздки містом організованою велоколоною, для закріплення знань і розгляду різних ситуацій безпосередньо на дорозі. Поїздка починається з технічного огляду велосипеда, озвучення основних правил дорожнього руху. Далі — виїзд на певну локацію міста Івано-Франківська із супровідними коментарями, після чого учасники обговорюють незрозумілі моменти.

Школу організовують у теплий сезон, двічі на місяць. У 2016-му відбулося п’ять велошкіл, у яких взяло участь більше ніж півсотні осіб, а також тренінги з ремонту велосипеда і надання першої медичної допомоги. Заняття і майстер-класи відповідно до тематики проводять досвідчені велосипедисти, представники клубу «Velo-Stalker» і спеціалізованих веломагазинів, студенти-медики та поліціянти.

Велошкола покликана дати іванофранківцям розуміння, що велосипедист є повноправним учасником дорожнього руху і зобов’язаний дотримуватись відповідних правил — і це запорука безпечного й комфортного пересування і для нього самого, і для решти учасників руху.

Рекомендовані проекти

Дослідження транспортної поведінки

З середини 2021 року Metalab у співпраці з платформою “тепле місто” вивчали, що впливає на рішення франківців щодо своїх поїздок містом.   Зростання автомобілекористування в Івано-Франківську, а також попит на вживані автомобілі з низькими показниками екологічності, призводить до погіршення якості повітря, що викликає у населення захворювання органів дихання та серцево-судинної системи, сприяє поширенню вірусних захворювань, […]

Детальніше
Нова економіка Івано-Франківська

«Нова економіка Івано-Франківська (NEF)» — це  проєкт, який передбачає процес трансформації міста у конкурентоспроможний інноваційний економічний центр.  Його головне завдання — посилити локальні економічні процеси, щоб стимулювати інноваційну економіку та спонукати створення продуктів з високою доданою вартістю в Івано-Франківську. У фокусі проєкту — місцевий бізнес, інноватори та дослідники. NEF триватиме 3 роки: з квітня 2022 […]

Детальніше
Читай

«Читай» – ініціатива культурного напрямку платформи «Тепле Місто». В основі нашої роботи – щорічна програма спеціалізованих подій спрямованих на промоцію читання серед українців. У перспективі, ми також плануємо будівництво унікального фізичного простору «Центру промоції читання»: з сучасною книгарнею, кав’ярнею, читальними залами та подієвими просторами. Дізнавайтеся анонси та новини проєкту і спілкуйтеся з його учасниками у […]

Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим