«Конґрес рисувальників» Teple Misto 3511

«Конґрес рисувальників»

12 травня 2015 року в Івано-Франківську розпочався «Конґрес рисувальників», подія, що відбувалася в рамках проведення першої сесії «Мистецької резиденції» в Івано-Франківську. Захід тривав без перерв протягом 9 днів і завершився 20 травня 2015 року. «Конґрес рисувальників» відбувався у приміщенні готелю «Дністер» за адресою вул. Січових Стрільців, 12, в залі загальною площею 540 м².

Концепція «Конґресу рисувальників» розроблена польським художником, скульптором, автором інсталяцій та відео Павелом Альтгамером та вперше представлена в рамках 7-го Берлінського Бієнале в 2012 році. Резонансний успіх та універсальність ідеї проекту, в якому вже сам процес творення є продуктом актуального мистецтва, дозволив провести «Конґрес рисувальників» повторно – у Римі, Варшаві, Києві, Івано-Франківську. Змінюючи країни, ландшафти та учасників, проект щоразу змінюється і ніколи не є повторенням попереднього.

«Конґрес рисувальників» об’єднує людей завдяки спільному малюванню і є безпосереднім виявом колективної творчості. Кожен малює де хоче і що хоче, професійні і не професійні художники, аматори мистецтва перетинаються на одній локації для проведення діалогу через засоби візуальної комунікації. Таким чином складається ситуація, коли всі малюють разом, без жодної можливості ізоляції від інших, що «породжує нову свідомість спільноти», коли з хаосу народжується конструктивний діалог і порозуміння.
Особливою ознакою «Конгресу рисувальників» в Івано-Франківську стало спільне створення шести скульптур. Проект залучив представників всіх соціальних груп, розвинув діалог та комунікацію через різні техніки малювання. Загалом близько 10 тисяч людей як з Івано-Франківська, так і з інших міст України відвідали «Конґрес рисувальників» як учасники і гості.

«Конґрес рисувальників» був наслідком втілення ідеї «Мистецької резиденції» у Івано-Франківську, що організовувалась платформою «Тепле Місто». «Мистецька резиденція» – це платформа, покликана впроваджувати тенденції актуального мистецтва та створювати можливості для відкритого діалогу між художниками. Це спроба говорити мовою сучасного мистецтва, розповідати актуальні історії та намагання дати відповіді на питання сьогодення.

Резидент – Павел Альтгамер, учасник Венеційського бієнале, Manifesta, Documenta. Його персональні виставки відбулись в Institute of Contemporary Arts в Лондоні, Музеї Гуґенгайма в Берліні, New Museum of Contemporary Art в Нью-Йорку. Лауреат премії Вінсента ван Гога в 2004 році. Представник соціально-критичного мистецтва.

Куратор резиденції – Євген Самборський, український художник, співзасновник «Відкритої групи», Лауреат Першої спеціальної премії PinchukARTCentre 2013, переможець  конкурсу для Молодих Українських Художників МУХі-2012, учасник першої київської резиденції для художників KYIV-AIR 2013, дворазовий стипендіат стипендії польського міністра культури.

Керівники проекту «Мистецька резиденція в Івано-Франківську» – Лілія Гоголь та Роман Малиновський.

Подія стала можлива завдяки активній участі, сприянню та допомозі представників прогресивного бізнесу Івано-Франківська, які підтримали проведення «Мистецької резиденції»: готель «Надія», Арсбудкомплект, Буквиця, DPI, Greinplast, Піросмані, Фамілія, Ресторація Кухня, ГОСТ Бар, Світлиця Мулярова, Антикварня Шпиндель, 23 Ресторани.

Рекомендовані проекти

Дослідження транспортної поведінки

З середини 2021 року Metalab у співпраці з платформою “тепле місто” вивчали, що впливає на рішення франківців щодо своїх поїздок містом.   Зростання автомобілекористування в Івано-Франківську, а також попит на вживані автомобілі з низькими показниками екологічності, призводить до погіршення якості повітря, що викликає у населення захворювання органів дихання та серцево-судинної системи, сприяє поширенню вірусних захворювань, […]

Детальніше
Нова економіка Івано-Франківська

«Нова економіка Івано-Франківська (NEF)» — це  проєкт, який передбачає процес трансформації міста у конкурентоспроможний інноваційний економічний центр.  Його головне завдання — посилити локальні економічні процеси, щоб стимулювати інноваційну економіку та спонукати створення продуктів з високою доданою вартістю в Івано-Франківську. У фокусі проєкту — місцевий бізнес, інноватори та дослідники. NEF триватиме 3 роки: з квітня 2022 […]

Детальніше
Читай

«Читай» – ініціатива культурного напрямку платформи «Тепле Місто». В основі нашої роботи – щорічна програма спеціалізованих подій спрямованих на промоцію читання серед українців. У перспективі, ми також плануємо будівництво унікального фізичного простору «Центру промоції читання»: з сучасною книгарнею, кав’ярнею, читальними залами та подієвими просторами. Дізнавайтеся анонси та новини проєкту і спілкуйтеся з його учасниками у […]

Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим