«Мистецька резиденція»: Хорхе Помар Teple Misto 3511

«Мистецька резиденція»: Хорхе Помар

З 17 до 23 серпня 2015 року проходила друга сесія «Мистецької резиденції в Івано-Франківську», організована проєктом «Франківський вуличний малюнок» в рамках ініціатив платформи «Тепле Місто», за участі Хорхе Помара, аргентинського ґрафіті художника.

Хорхе Помар, більш відомий під псевдонімом AMOR (ісп. «любов»), працює над такими глобальними і універсальними темами, як бізнес на війні та вексилологія в різних дисциплінах (малюнок, кераміка, фотографії, відео, друковані видання). На думку художника, любов – це основне питання, яке потрібно розвивати. На початку 2000-х років Помар почав займатись ґрафіті та муралами, які дозволили йому подорожувати по світу та допомогли самоствердитись як художнику. Хорхе створював мурали та мав виставки в Аргентині, Бразилії, Уругваї, Франції, Німеччині, Польщі, Швеції та США.

У своїх роботах AMOR апелює до теми світових «геополітичних ігор». Його сюжети – це боротьба за природні ресурси, зовнішня політика держав, діяльність транснаціональних корпорацій. Роботи Хорхе Помара закликають до свідомості суспільства, в намаганні розбудити його.

Протягом тижня AMOR створив дві роботи у публічному просторі: на подвір’ї житлового будинку по вулиці Курінного Чорноти, 2/2 і у дворі дитячої лікарні, що на Чорновола, 44.

Серія муралів, створених в місті, – це віддзеркалення уявлень художника про українське сьогодення. На вулиці Курінного Чорноти – зріз суспільства, створений стороннім спостерігачем, а на стінах дитячої лікарні – образи тварин і рослин через призму сприйняття і стилю художника, які зрозумілі дітям.

Відеозвіт про роботу Хорхе Помара в Івано-Франківську:

Технічна підтримка – ПАТ «Прикарпаттяобленерго». 

Проект профінансований за допомогою ґранту від громадського ресторану «Urban Space 100».

Рекомендовані проекти

Дослідження транспортної поведінки

З середини 2021 року Metalab у співпраці з платформою “тепле місто” вивчали, що впливає на рішення франківців щодо своїх поїздок містом.   Зростання автомобілекористування в Івано-Франківську, а також попит на вживані автомобілі з низькими показниками екологічності, призводить до погіршення якості повітря, що викликає у населення захворювання органів дихання та серцево-судинної системи, сприяє поширенню вірусних захворювань, […]

Детальніше
Нова економіка Івано-Франківська

«Нова економіка Івано-Франківська (NEF)» — це  проєкт, який передбачає процес трансформації міста у конкурентоспроможний інноваційний економічний центр.  Його головне завдання — посилити локальні економічні процеси, щоб стимулювати інноваційну економіку та спонукати створення продуктів з високою доданою вартістю в Івано-Франківську. У фокусі проєкту — місцевий бізнес, інноватори та дослідники. NEF триватиме 3 роки: з квітня 2022 […]

Детальніше
Читай

«Читай» – ініціатива культурного напрямку платформи «Тепле Місто». В основі нашої роботи – щорічна програма спеціалізованих подій спрямованих на промоцію читання серед українців. У перспективі, ми також плануємо будівництво унікального фізичного простору «Центру промоції читання»: з сучасною книгарнею, кав’ярнею, читальними залами та подієвими просторами. Дізнавайтеся анонси та новини проєкту і спілкуйтеся з його учасниками у […]

Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим