MetaLab Teple Misto 3511

MetaLab

МetaLab — це платформа розвитку просторів міста, в яких ми живемо. Це водночас і спільнота, що об’єднана інтересом до життя міста, бажанням пізнавати й поліпшувати міське середовище, і фізичний майданчик для спілкування, урбаністичних досліджень та подій.

МetaLab є проєктом у рамках урбаністичного напряму платформи «Тепле Місто». Фізично МetaLab розташована в інноваційному центрі «Промприлад.Реновація», є одним з операторів проєкту «Промприлад. Реновація» та репрезентує його урбаністичну функцію.

МetaLab має кілька напрямів діяльності:

1. Публічна програма, в рамках якої реалізовується освітньо-пізнавальна складова (лекції, дискусії, кінопокази) для професійної спільноти (архітекторів, урбаністів, дизайнерів, митців тощо), та неформальні події, зорієнтовані на широку аудиторію.

2. Урбаністична резиденція — дослідження певного урбаністичного питання/локації в Івано-Франківську за участю українського або іноземного експерта. Серед цілей резиденції: проводити аналіз окресленої теми; збирати дані про місцевий контекст; залучати локальну професійну спільноту та мешканців; давати незалежний погляд на досліджуване питання; апробовувати нові інструменти та підходи у вивченні міста; реалізовувати проєкти відповідно до тематики резиденцій.

3. Урбаністична лабораторія — навчально-дослідницько-проєктувальний формат, що дозволяє міждисциплінарній команді учасників — мешканців Івано-Франківська — спільно з кураторами вивчати важливе для життя міста питання, простір тощо.

Лабораторія відбувається раз на пів року. Вона триває два місяці і складається з низки етапів: дослідження, аналіз, пошук ймовірних рішень і проєктування, експеримент, реалізація напрацьованих рішень/проєктів та реплікація дієвих підходів. Результатом можуть бути як конкретні продукти (архітектурні, дизайнерські тощо), так і рекомендації щодо міських досліджень, базовані на організаційному й дослідницькому досвіді лабораторії.

4. Урбаністичний фестиваль. Він має назву «Сеанс Міського Сканування» й відбуватиметься в Івано-Франківську раз на два роки. Заходу передує проєктна робота (аналіз соціально-просторового середовища міста) — для визначення актуальних тем, локацій, робочих форматів, із якими куратори та команди працюють безпосередньо під час фестивалю.

Цільовою аудиторією МetaLab є як професійні спільноти, так і ті, хто має досвід у реалізації міських проєктів, прагне знайти однодумців та втілити свої ідеї в Івано-Франківську, а також ті, хто хоче більше дізнатися про життя і середовище свого міста й цікавиться актуальними урбаністичними процесами у світі.

 

Рекомендовані проекти

Дослідження транспортної поведінки

З середини 2021 року Metalab у співпраці з платформою “тепле місто” вивчали, що впливає на рішення франківців щодо своїх поїздок містом.   Зростання автомобілекористування в Івано-Франківську, а також попит на вживані автомобілі з низькими показниками екологічності, призводить до погіршення якості повітря, що викликає у населення захворювання органів дихання та серцево-судинної системи, сприяє поширенню вірусних захворювань, […]

Детальніше
Нова економіка Івано-Франківська

«Нова економіка Івано-Франківська (NEF)» — це  проєкт, який передбачає процес трансформації міста у конкурентоспроможний інноваційний економічний центр.  Його головне завдання — посилити локальні економічні процеси, щоб стимулювати інноваційну економіку та спонукати створення продуктів з високою доданою вартістю в Івано-Франківську. У фокусі проєкту — місцевий бізнес, інноватори та дослідники. NEF триватиме 3 роки: з квітня 2022 […]

Детальніше
Читай

«Читай» – ініціатива культурного напрямку платформи «Тепле Місто». В основі нашої роботи – щорічна програма спеціалізованих подій спрямованих на промоцію читання серед українців. У перспективі, ми також плануємо будівництво унікального фізичного простору «Центру промоції читання»: з сучасною книгарнею, кав’ярнею, читальними залами та подієвими просторами. Дізнавайтеся анонси та новини проєкту і спілкуйтеся з його учасниками у […]

Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим