Архітектурний конкурс «Простір, дружній до дітей» Teple Misto 3511

Архітектурний конкурс «Простір, дружній до дітей»

Громадські простори Івано-Франківська недостатньо добре пристосовані для проведення дозвілля людьми різних вікових груп.

У ході дослідження було виявлено, що громадські простори центральної частини Івано-Франківська мають різний ступінь завантаженості: одні використовуються для влаштування святкових дійств, сезонної та святкової торгівлі; інші – залишаються суто транзитними територіями. Часто ці території стають місцями скупчення виносної торгівлі з відповідним нагромадженням дисгармонічних об’єктів, елементів реклами, сміття тощо. Особливо відчутнім є відсутність на вказаних територіях місць для тимчасового перебування дітей та сімей з дітьми. У зв’язку з цим, поряд з іншими об’єктами громадського обслуговування, виникають самовільно встановлені дитячі розважальні об’єкти різного роду: батути, веломобілі, електромобілі, які, своєю чергою, часто використовуються з нехтуванням правил безпеки як для дітей, так і для випадкових пішоходів. Дані території потребують впорядкування, деталізації, наповнення додатковим змістом та якісними елементами ландшафтного, міського дизайну як стаціонарного, так і мобільного типу, з можливістю швидкої трансформації.

Для розв’язання такої проблеми було оголошено міжнародний архітектурний конкурс на створення проєкту якісного громадського простору у середмісті для проведення дозвілля дітей, сімей з дітьми та туристів, що подорожують з дітьми.
Для конкурсу були обрані п’ять ділянок у середмісті, які наразі не використовуються або є транзитними зонами, та які краще підходять до облаштування на них просторів для дітей.
Для визначення переможців конкурсу було обрано журі, у склад якого увійшли архітектори, ландшафтні дизайнери, урбаністи, молоді мами та громадські активісти з України, Польщі, Німеччини, Австрії, Канади та Чилі. Всього 13 професіоналів.

Архітектурний конкурс отримав широке висвітлення, завдяки чому було зареєстровано 685 учасників з 68 країн світу. Було отримано 79 проектів. У короткий список журі обрало 14 робіт.

Переможцями стали такі проєкти:
–    Перша премія – проєкт «Дитяча утопія» від команди з Шанхаю, Китай
–    Друга премія – проєкт від команди з Рівного, Україна
–    Третя премія – проєкт «Петля» від команди з Бандунгу, Індонезія

Всі проєкти та роботи переможців можна подивитися тут.
Конкурс тривав з 20 листопада 2014 р. до 15 травня 2015 р. та реалізовувався платформою «Тепле Місто», ГО «Мами Прикарпаття» і Департаментом містобудування та архітектури Івано-Франківської міської ради.

Рекомендовані проекти

Дослідження транспортної поведінки

З середини 2021 року Metalab у співпраці з платформою “тепле місто” вивчали, що впливає на рішення франківців щодо своїх поїздок містом.   Зростання автомобілекористування в Івано-Франківську, а також попит на вживані автомобілі з низькими показниками екологічності, призводить до погіршення якості повітря, що викликає у населення захворювання органів дихання та серцево-судинної системи, сприяє поширенню вірусних захворювань, […]

Детальніше
Нова економіка Івано-Франківська

«Нова економіка Івано-Франківська (NEF)» — це  проєкт, який передбачає процес трансформації міста у конкурентоспроможний інноваційний економічний центр.  Його головне завдання — посилити локальні економічні процеси, щоб стимулювати інноваційну економіку та спонукати створення продуктів з високою доданою вартістю в Івано-Франківську. У фокусі проєкту — місцевий бізнес, інноватори та дослідники. NEF триватиме 3 роки: з квітня 2022 […]

Детальніше
Читай

«Читай» – ініціатива культурного напрямку платформи «Тепле Місто». В основі нашої роботи – щорічна програма спеціалізованих подій спрямованих на промоцію читання серед українців. У перспективі, ми також плануємо будівництво унікального фізичного простору «Центру промоції читання»: з сучасною книгарнею, кав’ярнею, читальними залами та подієвими просторами. Дізнавайтеся анонси та новини проєкту і спілкуйтеся з його учасниками у […]

Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим