Архітектурна резиденція відбулася під час реалізації проекту “Сквер перед друкарнею” у липні 2016 року.
Мета резиденції — розробка концепції сучасного та комфортного громадського простору перед будівлею друкарні у центральній частині міста (вул. Січових Стрільців, 78).
Резиденція тривала з 12 до 22 липня 2016 року у спеціальному павільйоні, що його було змайстровано перед друкарнею. Учасниками резиденції стали 10 архітекторів та урбаністів з Івано-Франківська та інших міст України: Анна Пашинська, Антон Сухар, Володимир Дідюк, Дана Антонишин, Денис Козак, Людмила Андреїв, Марія Целік, Маргарита Дідіченко, Марта Гладка, Назар Тушинський, Юлія Зінов'єва.
Куратором резиденції був Ярослав Яковлев, архітектор, урбаніст із Харкова, співзасновник проекту Comixans "Франек, добрий ранек!".
Архітектурна резиденція об'єднала громаду, органи міської влади, бізнеси, експертів та учасників-архітекторів для спільного вирішення проблеми.
Формат резиденції передбачав постійне залучення лекторів до процесу творення нового простору. Спектр лекцій був широким: від учасницьких практик до тактичного урбанізму та історії розвитку ділянки перед друкарнею у широкому міському контексті.
Робота над проектом була розділена на три етапи: історико-соціальне і просторове дослідження та створення концепції скверу. Ці три етапи охопили зміну простору перед друкарнею протягом різних етапів розвитку міста. Аналіз соціального профілю цього місця виокремив основні групи користувачів та дав можливість зрозуміти структуру процесів, що відбуваються на цій ділянці. Базуючись на перших двох фазах, резиденти розробили концепцію, що враховує історичну особливість будівлі друкарні та потреби людей, що користуються цим простором.
Важливо, що на всіх етапах дослідження резиденти спілкувалися з мешканцями будинків та власниками бізнесів, розташованими поряд. Містяни активно висловлювати свої побажання щодо розвитку цієї території та брали участь у обговореннях.
Концепція громадського простору перед друкарнею.
При розробці концепції учасники поставили перед собою два питання: “Як простір відноситься до міста?” та “Як простір відноситься до друкарні?” Тому початком реорганізації скверу може стати перенаправлення на вул. Січових Стрільців пішохідних потоків з частини вул. Незалежності та створення додаткових зелених зон. Це згодом допоможе розширити центр міста. Другим рішенням запропоновано поєднати друкарню з простором перед нею. Це можливо зробити, якщо пов'язати гіпотетичні внутрішні функції арт-простору, що діятиме в будівлі, з новим наповненням скверу.
Архітектори запропонували різні елементи, які нададуть цій території мобільності, та що зможуть змінюватися відповідно до години дня чи сезону. Серед цих елементів: тераса для відпочинку та перегляду кінопоказів, дитяча зона, крита конструкція, яка слугуватиме одночасно зупинкою та накриттям проти дощу та сонця. Іншими об'єктами скверу є водні елементи, зелені зони, стовпчики для обмеження стихійного паркування, велопарковки.
Окрім резиденції, у "Павільйоні78" відбувалися різноманітні події: презентації, обговорення, воркшопи, мистецькі пікніки, акустичні концерти, кінопокази та ін. За допомогою критої конструкції павільйону було створено простір для містян, який може діяти як майданчик для подій протягом літніх місяців. Як конструкція, “Павільйон 78” мігруватиме Івано-Франківськом за потребами мешканців міста та буде встановлюватися на локаціях, які потребують уваги та залучення різних сторін до проблем міста.
Павільйон знаходиться у підпорядкуванні платформи “Тепле Місто”. При необхідності його використання звертайтеся на нашу пошту.
Проект архітектурної резиденції реалізується платформою “Тепле Місто” за підтримки Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Comixans, “Ресторації Кухня”, “23 Ресторани”, Sunlight, Пилипець Bikepark, Західної деревокаркасної компанії, Івано-Франківськ АвтоДор та низки меценатів.
“Павільйон 78” створено за ґрантової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та Майстерні міста Львів.