Проєкт

Велошкола

Реалізовано

«Велошкола» — проект, що передбачає відкрите навчання правил дорожнього руху, особливостей обслуговування велосипеда й надання домедичної допомоги постраждалим під час дорожнього руху. Проект є складовою програми «Стала мобільність» від платформи «Тепле Місто» й реалізовується в Івано-Франківську.


 
«Велошкола» складається з двох частин — теоретичної і практичної. Під час теоретичних занять слухачі мають можливість дізнатись як загальні базові речі про велорух (де і як велосипедист повинен рухатися у місті та які правила дорожнього руху має виконувати), так і розглянути конкретні ситуації, наприклад, як проїхати великі розв’язки чи кругові перехрестя тощо.

Практична складова — це поїздки містом організованою велоколоною, для закріплення знань і розгляду різних ситуацій безпосередньо на дорозі. Поїздка починається з технічного огляду велосипеда, озвучення основних правил дорожнього руху. Далі — виїзд на певну локацію міста Івано-Франківська із супровідними коментарями, після чого учасники обговорюють незрозумілі моменти.

Школу організовують у теплий сезон, двічі на місяць. У 2016-му відбулося п’ять велошкіл, у яких взяло участь більше ніж півсотні осіб, а також тренінги з ремонту велосипеда і надання першої медичної допомоги. Заняття і майстер-класи відповідно до тематики проводять досвідчені велосипедисти, представники клубу «Velo-Stalker» і спеціалізованих веломагазинів, студенти-медики та поліцейські.

Велошкола покликана дати іванофранківцям розуміння, що велосипедист є повноправним учасником дорожнього руху і зобов’язаний дотримуватись відповідних правил — і це запорука безпечного й комфортного пересування і для нього самого, і для решти учасників руху.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×