Проєкт

Школа урбаністики

Реалізовано

Школа урбаністики CANactions – це некомерційна міждисциплінарна платформа післядипломної освіти, що створює нові умови для отримання досвіду із сучасної урбаністики. Проект має на меті стати модератором між молодими фахівцями, активними громадами, бізнесом та владою задля розробки спільної стратегії розвитку українських міст.

Перша Школа урбаністики відбувалася в Івано-Франківську у співпраці з платформою «Тепле Місто». Темою першого навчального року був urbanism.ua: (RE)START. Це – процес міждисциплінарного дослідження українських міст, який пропонує переосмислити базові механізми планування та розвитку урбаністичних територій. Яким є сучасне місто? У чому специфіка міст України? Хто сьогодні визначає їх розвиток? Як зробити цей процес більш ефективним та відкритим?

Куратором першої студії був швейцарський урбаніст Урс Томанн, який був залучений у проекти міського розвитку у місті Вінниця.

У якості case-study першої Студії обрано Івано-Франківськ, який вирізняється наявністю урбаністичних, соціально-культурних і бізнес-ініціатив та може стати взірцем сучасного підходу до міського розвитку для інших міст України. Навчання тривало з 14 вересня до 18 грудня 2015 року.

Протягом школи студенти мали змогу:
– отримати практичні навички, необхідні для дослідження, аналізу, аргументації, від провідних світових спеціалістів з Іспанії, Латвії, Сербії, Британії, Німеччини, США та ін.
– втілити на практиці здобуті знання протягом тижневих повноциклових мікрокейсів у Києві та Львові.
– провести повномірне дослідження Івано-Франківська з підготовчою, польовою та аналітичною фазами. 
– у реальному контексті вдосконалити свої навички з дослідження, оперування інформацією, роботи з громадою, роботи у групах з колегами.
– базуючись на результатах досліджень, створити нову концепцію розвитку міста з акцентом на різні вектори.

Результатом роботи першої студії Школи урбаністики CANactions стала урбаністична конституція для Івано-Франківська. Ознайомитися з неї можна тут.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×