Сеанс Міського Сканування 2017

Реалізовано

«Сеанс Міського Сканування» — міжнародний міждисциплінарний фестиваль, що відбувся в Івано-Франківську 12-20 серпня 2017 року.

Це фестиваль про місто і для міста. У 2017 році його тема — «Рольові моделі». Учасники шукали відповіді на запитання, яким є Івано-Франківськ, чим і за якими внутрішніми законами живе місто, які особливості та нерозкриті потенціали має, які моделі відповідають його розвитку і як «імпортовані» рішення можна адаптувати під локальні потреби. Кураторами «Сеансу Міського Сканування» було понад 20 митців, архітекторів й урбаністів із 7 країн: України, Польщі, Угорщини, Іспанії, Італії, Німеччини й Австрії.

Фестиваль мав два етапи. У травні 2017 року відбувся дослідницький візит до міста кураторів і координаторів заходу. Під час кількаденного перебування у Франківську вони ознайомились із міським середовищем, поспілкувались із колегами та місцевими мешканцями, а в підсумку презентували свої тематики, підходи, локації, з якими згодом працювали під час основної частини фестивалю у серпні 2017 року.

Під час фестивалю проводили дослідження, дискусії та воркшопи. Робочі групи працювали на 12 різних локаціях міста — від затишного подвір’я до великого промислового об’єкта. Оскільки фестиваль мультидисциплінарний, то він передбачав роботу з різними формами й тематиками: відео, фото, аудіо, перформанс, архітектура, мистецтво, нові моделі мислення та ін. Захід був відкритий для участі представників різних професійних сфер: це науковці, культурологи, соціологи, дизайнери, митці, фотографи, відеографи, інженери, садівники, студенти архітектурних факультетів місцевих університетів. Взяти участь у фесивалі змогли зацікавлені й активні мешканці Івано-Франківська та інших міст — або як член дослідницької групи, або як слухач і спостерігач, який хоче краще пізнати рідне місто, зрозуміти актуальні урбаністичні процеси. До участі у фестивалі долучилось приблизно 150, відвідало подію понад 1600 осіб.

Учасники з Івано-Франківська та інших міст (Київ, Харків, Запоріжжя, Одеса, Львів, Ужгород, Калуш, Долина, Кременчук, Нетішин, а також зі США, Німеччини, Туреччини, Росії, Китаю) під куруванням митців, архітекторів й урбаністів досліджували різні локації (Німецьке озеро, Івано-Франківський міжнародний аеропорт, залізнична станція «Бистриця», завод «Промприлад», дворики у центрі міста та ін.) та проблеми у місті (вплив метеоявищ на життя мешканців, значення ринків, збереження цінних об’єктів, колективне створення міського саду тощо). Серед результатів фестивалю — мобільний додаток, 3D-моделі міських будівель та інших об’єктів, брошури, музичні перформанси, екскурсійна програма, арт-роботи, насадження рослин, об’єкти вуличного дизайну тощо. Важливим ефектом також стало мережування між учасниками фестивалю, ідеї щодо можливої співпраці для реалізації урбаністичних проектів у майбутньому.

Урбаністичний фестиваль в Івано-Франківську планують проводити щодва роки.

«Сеанс Міського Сканування» — проект платформи «Тепле Місто». Фестиваль проводився за підтримки Конкурсу Малих Грантів DREAMactions (проект освітньої платформи CANactions і Western NIS Enterprise Fund), Фонду ім. Г.Бьолля, EVZ Stiftung (проект MeetUp), Швейцарської агенції розвитку та співробітництва і громадського ресторану Urban Space 100.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×