Проєкт

Парклет

Реалізовано

Парклет

Парклет – це продовження пішохідної зони, перетворення паркомісця у громадський простір для людей. З одного боку, це – спроба показати, скільки місця у громадському просторі займає один автомобіль, а з іншого – це створення умов для соціалізації та відпочинку мешканців міста.

Перші парклети у світі були створенні у Сан-Франциско у 2010 р. У Івано-Фраківську встановлення такої конструкції – це перший в Україні приклад альтернативного використання вуличного простору. Після реалізації проекту в україномовній Вікіпедії з’явилася стаття про парклети. До того існував опис лише англійською мовою.

Мета проекту – це експеримент у просторі, надбання соціального ефекту від альтернативного використання паркомісця для автомобілю, привернення уваги франківців до альтернативних екологічних способів пересування містом. Новий парклет – це також створення простору для відпочинку, озеленення території, наочний приклад встановлення кількох велопарковок за рахунок використання об’єму одного паркомісця для машини.

Відео створення парклетів, автор Василь Гошовський


Проект реалізовано у червні 2015 р. командою та волонтерами платформи «Тепле Місто» за підтримки Urban Project, GIZ Lviv.

 

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×