Проєкт

«Мистецька резиденція»: Хорхе Помар

Реалізовано

З 17 до 23 серпня 2015 року проходила друга сесія «Мистецької резиденції в Івано-Франківську», організована проектом «Франківський вуличний малюнок» в рамках ініціатив платформи «Тепле Місто», за участі Хорхе Помара, аргентинського ґрафіті художника.

Хорхе Помар, більш відомий під псевдонімом AMOR (ісп. «любов»), працює над такими глобальними і універсальними темами, як бізнес на війні та вексилологія в різних дисциплінах (малюнок, кераміка, фотографії, відео, друковані видання). На думку художника, любов – це основне питання, яке потрібно розвивати. На початку 2000-х років Помар почав займатись ґрафіті та муралами, які дозволили йому подорожувати по світу та допомогли самоствердитись як художнику. Хорхе створював мурали та мав виставки в Аргентині, Бразилії, Уругваї, Франції, Німеччині, Польщі, Швеції та США.

У своїх роботах AMOR апелює до теми світових «геополітичних ігор». Його сюжети – це боротьба за природні ресурси, зовнішня політика держав, діяльність транснаціональних корпорацій. Роботи Хорхе Помара закликають до свідомості суспільства, в намаганні розбудити його.

Протягом тижня AMOR створив дві роботи у публічному просторі: на подвір’ї житлового будинку по вулиці Курінного Чорноти, 2/2 і у дворі дитячої лікарні, що на Чорновола, 44. 

Серія муралів, створених в місті, – це віддзеркалення уявлень художника про українське сьогодення. На вулиці Курінного Чорноти – зріз суспільства, створений стороннім спостерігачем, а на стінах дитячої лікарні – образи тварин і рослин через призму сприйняття і стилю художника, які зрозумілі дітям.

Відеозвіт про роботу Хорхе Помара в Івано-Франківську:

Технічна підтримка – ПАТ «Прикарпаттяобленерго». 

Проект профінансований за допомогою ґранту від громадського ресторану «Urban Space 100».

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×