Архітектурний конкурс Простір, дружній до дітей

Реалізовано

Громадські простори Івано-Франківська недостатньо добре пристосовані для проведення дозвілля людьми різних вікових груп.

У ході дослідження було виявлено, що громадські простори центральної частини Івано-Франківська мають різний ступінь завантаженості: одні використовуються для влаштування святкових дійств, сезонної та святкової торгівлі; інші – залишаються суто транзитними територіями. Часто ці території стають місцями скупчення виносної торгівлі з відповідним нагромадженням дисгармонуючих об’єктів, елементів реклами, сміття тощо. Особливо відчутнім є відсутність на вказаних територіях місць для тимчасового перебування дітей та сімей з дітьми. У зв’язку з цим, поряд з іншими об’єктами громадського обслуговування, виникають самовільно встановлені дитячі розважальні об’єкти різного роду: батути, веломобілі, електромобілі, які, в свою чергу, часто використовуються з нехтуванням правил безпеки як для дітей, так і для випадкових пішоходів. Дані території потребують впорядкування, деталізації, наповнення додатковим змістом та якісними елементами ландшафтного, міського дизайну як стаціонарного, так і мобільного типу, з можливістю швидкої трансформації.

Для вирішення такої проблеми було оголошено міжнародний архітектурний конкурс на створення проекту якісного громадського простору у середмісті для проведення дозвілля дітей, сімей з дітьми та туристів, що подорожують з дітьми.
Для конкурсу були обрані п’ять ділянок у середмісті, які наразі не використовуються або є транзитними зонами, та які краще підходять до облаштування на них просторів для дітей.
Для визначення переможців конкурсу було обрано журі, у склад якого увійшли архітектори, ландшафтні дизайнери, урбаністи, молоді мами та громадські активісти з України, Польщі, Німеччини, Австрії, Канади та Чилі. Всього 13 професіоналів.

Архітектурний конкурс отримав широке висвітлення, завдяки чому було зареєстровано 685 учасників з 68 країн світу. Було отримано 79 проектів. У короткий список журі обрало 14 робіт.

Переможцями стали такі проекти:
-    Перша премія – проект «Дитяча утопія» від команди з Шанхаю, Китай
 
-    Друга премія – проект від команди з Рівного, Україна

-    Третя премія – проект «Петля» від команди з Бандунгу, Індонезія

Всі проекти та роботи переможців можна подивитися тут.
Конкурс тривав з 20 листопада 2014 р. до 15 травня 2015 р. та реалізовувався платформою «Тепле Місто», ГО «Мами Прикарпаття» і Департаментом містобудування та архітектури Івано-Франківської міської ради.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×