ҐРАНТИ
Платформа «Тепле Місто» має 2 ґрантові програми для фінансової підтримки проєктів, спрямованих на розвиток Івано-Франківська.
Інші можливості
Результати програми "Міські Ґранти"
Мета проекту: мотивувати учасників конференції до втілення власних амбітних ідей задля їхньої подальшої активної участі у розвитку міста.
TEDxIvanoFrankivsk 2019 стала п’ятою конференцією в Івано-Франківську. Цьогоріч відомі спікери розкрили учасникам свою "іншу сторону" (Other Side).
Подія відбулася 5 червня у приміщенні Університету Короля Данила (вул. Коновальця, 35).
Проект допомагає у лікуванні хворих дітей шляхом збору благодійних внесків на закупівлю медикаментів та обладнання в онкогематологічне відділення Івано-Франківської обласної дитячої лікарні під час проведення серії мистецьких заходів в м. Івано-Франківськ. Ідея: ГО "Громадська ініціатива Галичини".
Проект розповість мешканцям міста про його мікрорайони, сприятиме децентралізації міста (різноманітні події/атракції відбуваються не лише в центрі). Ідея: Куфер.Медіа.
Проект сприятиме старту освітньої платформи НульОдин, ціллю якої є перетворення шкільної освіти у новий ефективний онлайн-формат, який розвивав би освітні курси шкільної програми та необхідні в сучасному світі компетенції учнів. Ініціатива освітньої платформи "НульОдин".
Команда проекту має на меті популяризувати метод Кенгуру у відділенні недоношених Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні за допомогою придбання спеціальних крісел та майок для «кенгурування».
Метод Кенгуру – це ефективний спосіб виходжування дітей, що народилися раніше визначеного терміну, суть якого у фізичному контакті «шкіри до шкіри» новонародженого і матері. Це прискорює адаптацію малюків до навколишнього середовища: вони швидше набирають вагу і краще розвиваються; дитина чує серцебиття і голос матері, відчуває запах молока та тіла, відчуває легкі погладжування і менше плаче. У такій позі малюк знаходиться у безпеці, тому не відчуває стресу, а значить рівень кортизолу в крові знижується.
Бюджет – 18 150 грн
Ініціативна група має на меті виготовити та встановити портрет Наталії Кобринської разом з інформаційною історичною довідкою. Кольоровий портрет планується виготовити з мозаїки та змонтувати на фасаді будинку пл. Ринок 6 (з боку вул.Труша), де відбулася історична подія - перші в Україні збори жіночого товариства. Завдяки такому практичному та оригінальному заходу планується популяризувати Івано-Франківськ, його історію та видатних особистостей в ній.
Бюджет – 20 000 грн
Ціль команди - створити в Івано-Франківську публічний музичний простір, презентувати провідні альтернативні методики навчання, провести освітні та концертні заходи, надати можливість місцевим мешканцям – дорослим і дітям, - отримати досвід гри на музичних інструментах з метою підвищення рівня музичної культури громадян, розвитку потенціалу місцевих виконавців.
У рамках проекту буде відкрито музичну кімнату, де будуть розміщені музичні інструменти у вільному доступі; проведено інтерактивні заняття з раннього музичного розвитку дітей, у які входитимуть виїзні практичні заняття в Центрі реабілітації для дітей з неблагополучних сімей та «Просторі розвитку дітей», в якому займаються діти з РАС (аутизмом); організовано семінар для батьків та семінар – інтенсив для викладачів з інтерактивного музичного розвитку за авторською методикою викладача ЛНМА ім.Лисенка Завісько Н., а також лекції, майстер-класи та концертні заходи сучасного музичного мустецтва.
Бюджет – 19 932 грн
Фотоконкурс сприяє діалогу між різними за віком, місцем проживання та поглядами українцями. Щороку на конкурс надходять роботи з усіх регіонів, включаючи Крим і Донбас. Фотопортрети рефлексують до актуального потоку життя, є культурним зрізом стану фотомистецтва та відображають ставлення нас до самих себе. Окрім академічних портретів, на конкурс надходять сучасні фотороботи і навіть селфі. Склад журі формується серед актуальних і відомих в Україні фотографів та культурологів. Окрім того, конкурс позиціонує Івано-Франківськ як столицю фоторуху України.
Бюджет – 18 000 грн
За допомогою проведення концерту, на якому виступатимуть діти учасників АТО на Сході України, команда має на меті відволікти членів родин учасників АТО від переживань, негативних думок про війну та покращення психо-емоційного настрою в сім’ї.
Бюджет – 3918 грн
Проект передбачає збір вторсировини в мешканців Івано-Франківська за допомогою авто, що курсуватиме містом за визначеним маршрутом. Цим самим, команда має на меті наблизити Івано-Франківськ до сучасних стандартів поводження із твердими побутовими відходами та зменшити навантаження на місцевий полігон для сміття.
Бюджет — 20 000 грн
Метою проекту є забезпечення доступності закладів та громадських просторів Івано-Франківська для людей на інвалідних візках. Ідея полягає у так званій "експедиції" містом,яку проводитимуть волонтери організації разом з людьми на інвалідних візках для того,щоб перевірити інклюзивність міського простору.Важливим аспектом є те,що саму "доступність" перевіряють люди, яких напряму торкається ця проблема.
Бюджет — 20 000 грн
Ідея команди полягає у запуску міського онлайн журналу -міського сервісного медіа- "Куфер". У майбутньому проект повинен працювати за рахунок поєднання вісьмох джерел фінансування: нативна реклама, медіаконсалтинг, проведення оффлайнових подій, підписки читачів, краудфандингу, продаж мерчу, копірайтерські послуги.
Бюджет — 20 000 грн
Проект передбачає створення муралу на стіні будинку за адресою вул. Франка, 5 для того, щоб привернути увагу містян до занедбаних дворів центральної частини міста та показати шляхи їхньої ревіталізації через міжсусідську партисипацію.
Бюджет — 20 000 грн
Облаштування майданчика з елементами канатного парку для розвитку та зміцнення здоров'я дітей з аутизмом та ТПМ на базі Івано-Франківського навчально-реабілітаційного центру. У рамках проекту буде встановлено модуль «Сітка», який дозволить учням центру розвивати фізичні якості та активно проводити час на групі продовженого дня.
Бюджет – 17 500 грн
Проведення виставки відреставрованих сакральних творів XVII-XIX cт. в рамках проекту «Повернення сакральних реліквій». Результати дослідницької роботи та факти про сакральну історію України будуть представлені у вигляді графічних та відеоматеріалів у ратуші.
22 березня відбулося відкриття виставки реставрованих сакральних творів XVII-XIX cт. у рамках проекту "Повернення сакральних реліквій", де була представлена віднайдена риза (фрагмент окладу) Зарваницької чудотворної ікони «Розп’ятого Ісуса». Пізніше цю ризу було детально вивчено фаховими спеціалістами. Також серед експонатів була робота відомого українського маляра та карикатуриста Осипа Сорохтея «Зняття з хреста» (1935 року).
Окрім цього, для публіки вперше експонувався наріжний камінь першої української церкви у Станіславові.
Бюджет – 11 335 грн
Проект має на меті надати людям з порушенням зору можливість презентувати себе та свої уподобання, знайти нові знайомства, реалізовувати свій творчий потенціал, професійні амбіції, отримати нові знання в галузі літератури й мистецтва, цікаво та креативно проводити дозвілля.
Бюджет — 19 985 грн
З допомогою проекту організатори хочуть зберегти історичну спадщину Івано-Франківська на прикладі реставрації старовинних дверей за адресою вул. Незалежності, 29.
122-літні вхідні двері будівлі, що виходять на головну пішохідну артерію міста, сильно постраждали від частої зміни замків, неналежного догляду та актів вандалізму. Зусиллями команди вдалося відновити та врятувати важливий елемент архітектури та зберегти його для наступних поколінь. Варто зауважити, що це вже другі двері на цій вулиці, відреставровані цією ініціативною групою.
Бюджет – 20 000 грн
«Всеукраїнський БарКемп з цифрової спадщини, Franyk edition» – дводенна подія з Всеукраїнської серії баркемпів створених для підтримки та популяризації цифрових методів у реставрації та урбаністиці.
Бюджет – 13 905 грн
Соціальна мультиплікація – це унікальна методика поглибленого вивчення думок та переживань людини задля налагодження комунікації й вирішення важливих проблем. Організатори провели 6 тренінгів, залучили 90 дітей віком від 10 до 16 років (різних за захопленнями та соціальним статусом), які об’єдналися навколо однієї проблеми. Вони самі обирали соціально важливу тему, шукали шляхи вирішення цієї проблеми, вигадували мультфільм та створювали його з підручних матеріалів. В проекті брали участь більшою мірою діти з соціально незахищених категорій.
Бюджет – 17 260 грн
Волонтерські сервіси в медичних закладах. Команда проекту сформувала надійну команду волонтерів шляхом навчання,тренінгів та семінарів, яка виконуватиме волонтерську діяльність в медичних закладах, для того, щоб покращити там атмосферу, рівень обслуговування, підвищити успішність роботи медичного персоналу та допомогти пацієнтам та людям, які залишились без догляду рідних.
Загалом було проведено 7 майстер-класів з реабілітації, надання психологічної допомоги та поводження з важкохворими. Загальна кількість проведених освітніх подій (тренінгів, навчань, майстер-класів) – 200.
Наразі команда волонтерів налічує 165 осіб і співпрацює з п’ятьма найбільшими медичними закладами Івано-Франківська. Зокрема, це ЦМКЛ, ППО обласного клінічного центру паліативної допомогти, Івано-Франківська міська дитяча клінічна лікарня, Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня, Івано-Франківський геріатричний пансіонат.
Бюджет – 16 630 грн.
Проект, передбачає, облаштування професійного мультимедійного лекторію на базі студентського простору Paragraph із усім необхідним обладнанням для розвитку молоді та неформальної освіти, формування стартап середовища, зростання кількості та якості освітніх заходів у місті.
Бюджет – 19 970 грн
Проектом передбачає встановлення спортивних споруд в дворі ОСББ “Пасічнянське” (вул. Галицька, 145б), що дасть змогу згуртувати людей різного віку через неформальну комунікацію та спільний активний відпочинок.
Бюджет – 6 700 грн (проект отримав часткове фінансування)
Мета проекту – збереження історичної спадщини міста Івано-Франківська, на прикладі реставрації трьох красивих старовинних вікон в дитячій бібліотеці. На даний момент вікна забиті фанерою, автентичні деревяні рами зберігалися безпосередньо у самій Вежі бібліотеки. Тому ставимо перед собою завдання відреставрувати автентичні віконні рами, відновити втрачене засклення та повернути їх на історичне місце. Цим самим показати практичний приклад бережного ставлення до старовинних архітектурних елементів, зокрема діткам і батькам, які відвідують бібліотеку та всім містянам, які прогулюються площею Міцкевича.
Бюджет – 20 000 грн
Метою проекту є пропагування здорового способу життя серед місцевого населення мікрорайону Опришівці та молоді зокрема, надання можливостей вибору населенню, як проводити вільний час – займатися спортом (волейболом чи настільним тенісом).
Завдяки реалізації ініціативи мешканці району можуть безперешкодно та безоплатно у вільний час займатись спортом.
У подальших планах команди-переможця – організація турнірів та різних спортивних активностей на обладнаному майданчику.
Бюджет – 4 000 грн
Свято згуртування для мешканців чотирьох будинків різних районів міста та сусідніх до них будинків, направлене на тісніше знайомство жителів будинків та вирішення спільних проблем.
Організатори фестивалю налагодили дружню комунікацію із представниками сусідніх з ОСББ бізнесів, а також із громадськими та державними організаціями, які в результаті також долучились до реалізації проекту в ролі партнерів.
Загалом участь у фестивалі взяло близько 350 учасників. Це мешканці трьох ОСББ – «Пасічнянське», «Мазепи, 28», «Набережна,32», а також мешканці сусідніх будинків.
Позитивним результатом фестивалю стало те, що організатори продовжили розвивати свій проект і подались на ще один ґрантовий конкурс «Київський діалог-2017». Також ОСББ «Пасічнянське» ініціювало ще один проект «15-35-65» (спортивний майданчик для людей різного віку) на прибудинковій території, ОСББ «Набережна» отримало ґрант від адміністрації міста для модернізації будинку.
Бюджет – 15 000 грн
Мета проекту – збереження історичної спадщини міста Івано-Франківська на прикладі реставрації старовинних дверей за адресою Шопена, 1. Двері в будинку було замінено на пластикові, а автентичні зберігалися у господарському приміщенні університету.
Команда поставила за завдання відреставрувати автентичні двері та повернути їх на історичне місце. Цим самим показати практичний приклад бережного ставлення до старовинних архітектурних елементів мешканцям міста та, зокрема, студентам університету.
Бюджет – 15 000 грн
Адаптація воїнів АТО та їх родин до цивільного життя шляхом фізичної та психологічної реабілітації. В реабілітаційному центрі передбачається виконання масажу, проведення занять на кардіотренажерах, організація інтерактивного дозвілля, робота з психологом, робота в різнопрофільних групах здоров'я, майстер-класи для дітей.
Бюджет – 15 000 грн
Створення та облаштування спеціального спортмайданчику у мікрорайоні Пасічна для активного дозвілля осіб різних вікових груп, осіб з вадами руху, інвалідів-учасників АТО.
Бюджет – 11 000 грн
Проект мав на меті організацію та проведення тренувань з гри Боча, що допоможе розвинути параолімпійський спорт в Івано-Франківську та популяризувати дану гру серед людей з інвалідністю, в яких є порушення функцій опорно-рухового апарату.
Завдяки реалізованому проекту в Івано-Франківську була створена команда «Strong in Spirit» (укр. «Сильні духом») з гри боча. Це дало можливість людям з інвалідністю активно тренуватися та брати участь у змаганнях різного рівня.
Сьогодні у команді 12 постійних учасників, 6 з яких — в обласній збірній. За чотири місяці з часу втілення проекту «Strong in Spirit» взяли участь у трьох чемпіонатах із гри в бочу: обласному вибірковому чемпіонаті Івано-Франківської області, обласному Львівському чемпіонаті, а також у чемпіонаті України з бочі, що проходив в Одесі. Загалом команда здобула шість перемог, серед яких 1 та 2 призові місця на чемпіонаті України в класифікації ВС5 (open class).
Також паралельно зі спортивною діяльністю ініціатори проекту активно працюють над двома проектами майданчиків для гри боча в Івано-Франківську.
Бюджет – 15 000 грн
Головне завдання проекту “Віртуальна реальність у бібліотеці” - це показати дітям, батькам, вчителям і вихователям новий та сучасний метод навчання і розкрити бібліотеку як місце для інформативних заходів, цікавих та інтерактивних ігор.
У рамках проекту проведено 6 заходів, 2 з яких - позапланові, через велику зацікавленість до нової можливості у дитячих бібліотеках. Завдяки цьому більше 150 дітей отримали нагоду побачити планети Сонячної системи, побувати у світі тварин, відвідати замки України за допомогою окулярів віртуальної реальності. Відразу після проведення заходів більше 70% присутніх дітей записались до централізованої бібліотечної системи і стали читачами 19 бібліотек Івано-Франківська. Проект отримав чималий розглос, до занять долучилися діти з інших міст Івано-Франківської області.
Команда проекту планує продовжувати знайомити дітей, батьків і вчителів з новітніми методами навчання та поширювати досвід й технологію на інші бібліотеки міста.
Бюджет – 14 810 грн
Навчання комп'ютерної грамотності незрячих людей та людей зі слабким зором шляхом застосуванням спеціального звукового програмного забезпечення. Люди з інвалідністю по зору, навчившись роботі на ПК із застосуванням спеціальних голосових синтезаторів, зможуть виконувати самостійно читання літератури, написання текстів, сканування документів, спілкування через мережу Інтернет, отримувати та обмінюватись інформацією.
Бюджет – 15 000 грн
Організація Велодня у Івано-Франківську, який має на меті пропаганду активного відпочинку та здорового способу життя, популяризацію велосипеду як альтернативного, екологічного та безпечного виду міського транспорту, а також культури керування велосипедом.
Бюджет – 4 730 грн
Мета проекту – допомагати у створенні сприятливих умов для психічного розвитку кожної дитини, в позитивному формуванні їх світогляду до навколишнього світу, людей методом лікування творчістю, через спільну діяльність дорослого з дитиною, результатом якого будуть предметний чи сюжетний малюнок на стіні.
У рамках проекту було охоплено 11 закладів міста Івано-Франківська, серед яких ДНЗ №28 «Квітка Карпат», Івано-Франківський центр соціально-психологічної реабілітації, ДНЗ №11 «Пізнайко», Навчально-реабілітаційний центр №1 «Калинонька», ДНЗ №17 «Ромашка», ДНЗ №1 «Катруся» та ЗОШ №11. Учасники ініціативи спільно з дітьми малювали різноманітні сюжетні і предметні малюнки на стінах закладів.
Організатори відзначають, що діти, які були залучені до проекту, успішно пройшли процес соціальної адаптації до навколишнього середовища, та, за словами вихователів, стали більш відкритими та комунікативними. Процес малювання також сприятливо вплинув на їхню продуктивність у навчанні.
Бюджет – 14 453 грн
Перша в Україні і світі виставка небачених до сьогодні світлин гуцульської художниці, письменниці, фольклористки, народного філософа Параски Плитки-Горицвіт, що має на меті привернути увагу до фотографічного спадку мисткині. Цими заходами команда прагнула спонукати молодь та людей середнього віку до впорядкування сімейних архівів і створення віртуального родинного альбому мешканців Івано-Франківська.
Бюджет – 15 000 грн
Конференція, метою якої є утворення дружнього середовища для знайомства, діалогу та обміну досвідом між творчими особистостями різних сфер дизайну.
Бюджет – 12 500 грн
Конференція за участі надихаючих лідерів думок із різних сфер діяльності. Особливістю є те, що спікерами є тільки жінки відповідно до правил TED. На конференцію «TEDxIvanoFrankivskWomen» у 2016 р. було запрошено дванадцять спікерів з різних міст, які презентували успішні ідеї, у т. ч. двох спікерів з Івано-Франківська. Тема конференції «Be Yourself».
Бюджет – 15 000 грн
Реалізація проекту супроводжувалась зміною інтер’єру Центру Сучасного Мистецтва. Проект представлено дев’ятьма роботами спільної експозиції, що у своїй послідовності формують авторське висловлення про стан візуального мистецтва в місті та взаємодію автора з умовним глядачем.
Бюджет – 10 000 грн
Протягом трьох місяців на сторінці онлайн-журналу «UFRA» було опубліковано 12 статей присвячених освіті та урбаністиці під загальним титулом «Містосвіта». Ці статті показали як в різних містах світу та України вирішуються міські проблеми та впроваджуються інновації у сфері освіти. Матеріали були спрямовані на створення підґрунтя та натхнення на реалізацію корисних проектів у цих та інших сферах мешканців Івано-Франківська.
Бюджет – 7 240 грн
В рамках проекту було проведено одноденний семінар для лікарів-педіатрів, студентів-медиків із залученням найкращих фахівців онкогематологічного відділення Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні. Семінар був присвячений темі первинної діагностики онкозахворювань у дітей і залучав провідних фахівців у галузі дитячої онкології та гематології.
Бюджет – 10 000 грн
19 лютого 2016 року колектив Mime Wave Ukraine в Івано-Франківську представив виставу «Метаморфоза», а також організував два майстер-класи з методик партисипативного театру – фізичного театру та театру пригноблених. Проект надав можливість встановити контакти між театральною та мистецькою спільнотою міста Івано-Франківськ та познайомити жителів та гостей міста з новою формою театру.
Бюджет – 10 000 грн
В межах ґранту було оплачено хостинг та домен на один рік. Сайт не містить комерційного контенту і розрахований виключно на інформування мешканців міста про актуальні події.
Бюджет – 2 760 грн