Сквер перед друкарнею Teple Misto 3511

Сквер перед друкарнею

Ідея створення скверу перед друкарнею виникла серед громади міста як наслідок незадоволення станом громадського простору перед покинутою будівлею івано-франківської типографії у центральній частині міста (вул. Січових Стрільців, 78).

Серед наявних проблем цієї ділянки є стихійна парковка, сміття, недоглянута зелена зона, відсутність місць для відпочинку та проведення часу для людей різних вікових катерогій.

Метою проекту є перетворення території біля друкарні у привабливий та комфортний простір для людей.

Проект втілюється у кілька етапів:
1 — розробка концепції громадського простору (реалізовано у липні 2016 р.)
2 — створення архітектурного проекту скверу (строк реалізації — лютий 2017 р.)
3 — реалізація проекту на території перед друкарнею (строк реалізації — 2017-2018 рр.).

Першим кроком ініціативна група містян (Уляна Федик і Роман Рудий) спільно з платформою "Тепле Місто" провела хакатон для напрацювання ідей з розвитку простору та продовжила активацію території простими прикладами тактичного урбанізму — облаштування вуличними меблями.

Наступним кроком для розробки концепції скверу була організована архітектурна резиденція "Павільйон78", яка об'єднала громаду, органи міської влади, запрошених фахівців та учасників-архітекторів для спільного вирішення проблеми ділянки.
Резиденція тривала у липні 2016 року у спеціальному павільйоні перед друкарнею. Учасниками стали 10 архітекторів та урбаністів з Івано-Франківська та інших міст України. Результатом роботи стала концепція громадського простору перед друкарнею.

Наразі на основі концепції триває підготовка архітектурного проекту, на основі якого буде втілено сучасний сквер перед друкарнею.

Після створення концепції та початком роботи над проектом простору стало відомо, що перший поверх друкарні орендувала мережа супермаркетів і планує облаштувати перед будівлею паркувальний майданчик для машин.
Після тривалих тристоронніх переговорів між громадою міста, міським головою Івано-Франківська та керівництвом мережі супермаркетів було підписано меморандум про спільну реалізацію проекту благоустрою “Сквер перед друкарнею”. Згідно з меморандумом супермаркет має право організувати тимчасову парковку на відведений для цього ділянці перед друкарнею на період до 21.04.2017 р., після чого буде розпочато реогранізацію території у комфортний сквер.

Цей проект став пілотним у втіленні громадських ініціатив "знизу догори" у міському просторі.

Він реалізується громадою міста спільно з платформою “Тепле Місто” за підтримки Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Майстерні міста Львів, бюро міжнародного співробітництва GIZ, Comixans, “Ресторації Кухня”, “23 Ресторани”, Sunlight, Пилипець Bikepark, Західної деревокаркасної компанії, Івано-Франківськ АвтоДор та низки меценатів.

Фото: Антон Куба, Маргарита Дідіченко

Рекомендовані проекти

Дослідження транспортної поведінки

З середини 2021 року Metalab у співпраці з платформою “тепле місто” вивчали, що впливає на рішення франківців щодо своїх поїздок містом.   Зростання автомобілекористування в Івано-Франківську, а також попит на вживані автомобілі з низькими показниками екологічності, призводить до погіршення якості повітря, що викликає у населення захворювання органів дихання та серцево-судинної системи, сприяє поширенню вірусних захворювань, […]

Детальніше
Нова економіка Івано-Франківська

«Нова економіка Івано-Франківська (NEF)» — це  проєкт, який передбачає процес трансформації міста у конкурентоспроможний інноваційний економічний центр.  Його головне завдання — посилити локальні економічні процеси, щоб стимулювати інноваційну економіку та спонукати створення продуктів з високою доданою вартістю в Івано-Франківську. У фокусі проєкту — місцевий бізнес, інноватори та дослідники. NEF триватиме 3 роки: з квітня 2022 […]

Детальніше
Читай

«Читай» – ініціатива культурного напрямку платформи «Тепле Місто». В основі нашої роботи – щорічна програма спеціалізованих подій спрямованих на промоцію читання серед українців. У перспективі, ми також плануємо будівництво унікального фізичного простору «Центру промоції читання»: з сучасною книгарнею, кав’ярнею, читальними залами та подієвими просторами. Дізнавайтеся анонси та новини проєкту і спілкуйтеся з його учасниками у […]

Детальніше
Дізнавайся про нові проєкти та можливості першим