Новини

Як Драмтеатр в Івано-Франківську став штабом допомоги постраждалим від війни

Драматичний театр Івано-Франківська став місцем, де піклуються про людей, змушених покинути свої домівки. З початку воєнних дій в Україні ГО «Франківський драмтеатр» через організований штаб «Рух опору та допомоги» в будівлі Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка допомагає  військовим, людям в окупації, а також ВПО, які переїхали до міста.

«Унікальність нашої ініціативи в тому, що ми — театр, ми актори. Окрім продуктових пакунків ми даємо людям щось більше — радість, спокій, підтримку та відчуття дому. Навіть у моменти найбільшої втоми ми знаємо, як сховати негативні емоції, яких і так останнім часом вдосталь. А особливо, у тих людей, які покинули все, рятуючись від війни», — розповідає Надія Левченко, актриса театру та волонтерка координаційного штабу.

За майже 5 місяців роботи театр сформував та передав «сімейні набори» для 13 000 людей, які потребували підтримки. Робота координаційного центру безперервна: його двері відкриті для відвідувачів у перервах між виставами, репетиціями та читками п’єс.

Завдяки програмі Shelter Ukraine команда сформувала 458 продуктових пакетів та 300 наборів гігієни, які роздали людям, що вимушено переїхали до більш безпечних областей країни.

«Мене заспокоює те, що я чимось можу бути корисна, десь допомогти, когось розрадити. Часом буває особливо важко, коли люди дякують зі сльозами на очах за мінімальний набір гігієни, а часом тебе підбадьорюють шоколадкою чи солодощами та дають мотивацію працювати далі. Тоді ти розумієш, що прожив цей день не намарно», — додає актриса театру Іванка Сірко.

Довідка. Проєкт «Shelter Ukraine» підтримує соціальні ініціативи, що розв’язують гуманітарні проблеми цивільного населення в умовах війни. Від 28 лютого ініціатива допомогла понад 22 000 українців. Разом із партнерами ми вже облаштували 71 прихистків, закупивши необхідну побутову техніку, постіль, засоби особистої гігієни та ліки. Дізнатися більше можна за хештегом #shelterukrainecampaing.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×