Публікації

Вечірка, щоби наблизити перемогу: студенти Прикарпатського університету зібрали понад 100 000 гривень на допомогу ЗСУ

Під час традиційної «посвяти в студенти» учні Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника зібрали 110 000 гривень на ЗСУ. Гроші передали в Координаційний центр Save Ukraine Now, що допомагає батальйонам Прикарпаття на передовій. 

Ми поспілкувалися із головою профкому студентів університету, Назарієм Дюком, про те, як виникла ідея благодійного заходу замість традиційної вечірки. 

 

Посвята в Прикарпатському відбувається щовересня. Організатори впевнені, що це певний кордон для абітурієнта. За ним – повноцінне студентське життя із навчанням та сесіями, тому на початку важливо дати емоцію та мотивувати активно провести наступні чотири роки. Коли країна знаходиться в стані повномасштабної війни, про свята у звичному розумінні вже не йдеться. Зараз варто використовувати кожну можливість, щоби підтримувати – наших захисників та один одного. За словами пана Назарія, саме таким був сенс посвяти цього разу. 

«Ми мали сумніви, чи проводити посвяту цього року. Зрештою, це все одно свято – із музикою та веселощами, навіть коли його мета – збір на ЗСУ. Тому ми поспілкувалися з представниками громадських організацій Львова та Чернівців про їхній досвід подібних подій зараз. Врешті, вони затвердили нас в думці, що події потрібні. Головне, донести до студентів наш посил та правильно все організувати», – говорить голова профкому. 

На посвяту вирішили запросити 1000 студентів: окрім учнів ПНУ (Прикарпатського національного університету) також студентів Національного медичного університету, Університету Короля Данила, Національного технічного університету нафти і газу. Ціллю було зібрати 100 000 гривень з продажу вхідних квитків. 

«Студенти розуміли, що цей захід – першочергово не про розваги. Квитки розбирали швидко, навіть якщо не мали можливості прийти на саму посвяту. Просто давали гроші на збір». 

 

Посвята відбувалася у внутрішньому дворику університету, щоби не турбувати мешканців району. Переддень навіть розмістили оголошення на житлові будинки поруч з описом заходу, метою та контактними телефонами. Але, за словами організаторів, звернень зі скаргами на шум вони так і не отримали. Програма посвяти також зазнала змін: якщо раніше це справді була студентська вечірка, зараз обрали більш спокійний фестивальний формат з живою музикою і завершенням о 22:00. 

«Особисто мені важливо було не просто оголосити збір, а щоби людина отримала за свою допомогу щось пам’ятне – річ або просто емоцію. Тоді це все стає більш «живим» та залучає більше людей». 

Запрошені гості також підтримали ідею заходу і зголосилися виступати на посвяті безплатно. Так всі гроші з продажу вхідних квитків, а це 110 000 гривень – навіть більше, від поставленої мети, організатори передали в фонд SaveUkraineNow. «Зараз всі розуміли, що мета – не веселитися, не заробити, а допомогти. Тому всі об’єднали зусилля, за що ми дуже вдячні. Саме завдяки людям нам вдалося досягти мети», – каже Назарій Дюк. 


Довідка. Координаційний Центр допомоги військовим Прикарпаття Save Ukraine Now (SUN) створено в лютому Івано-Франківською міською радою,Територіальною обороною Збройних Сил України в Івано-Франківській області, обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, Громадською спілкою «Бізнес Асоціація Івано-Франківська», благодійною організацією «Тепле місто», інноваційним центром Промприлад.Реновація, Івано-Франківським Драмтеатром ім. Івана Франка спільно з іншими партнерами для забезпечення комплексних потреб військових батальйонів Івано-Франківської області на передовій.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×