Новини

Читай у травні. Афіша подій

У травні продовжуємо зустрічатися в Івано-Франківську на подіях ініціативи “Читай”: перевідкриваємо для себе українську літературу та говоримо про актуальне в роботах авторів, які у різний спосіб переживали війни і змогли цей досвід осмислити через книжки. Підготували для вас такі події:

12 травня запрошуємо на розмову Марії Леоненко і Тараса Малого: «Падіння імперій у драмах Лесі Українки». Разом із вами з’ясуємо, чому написане Лесею понад сто років тому (про події, що відбувалися тисячі років тому), актуальніше для світових театральних сцен, ніж достоєвські-булгакові; а також побачимо, як загарбання та привласнення чужої культури призводить до занепаду. Реєстрація на зустріч вже відкрита.

19 травня відбудеться чергова лекція письменника Романа Малиновського – «Генріх Белль: осмислення трагедії», з циклу розмов про “Літературу на боці добра”. Цього разу мова піде про німецького письменника Генріха Белля, який після Другої світової війни прагнув створити іншу художню мову, лаконічну й емоційну, яка б допомогла відродити з руїн людяність, і як це йому вдалося, зокрема, у романі “Груповий портрет з Дамою”.
 
26 травня проведемо другий діалог про літературу і досвіди читання «Книги. На часі». Цього разу до нас долучаться Христина Михайлюк – перекладачка і видавчиня (“П’яний корабель”) та Тетяна Родіонова – перекладачка і директорка літературно-перекладацького фестивалю “Translatorium”. Разом із вами будемо ділитися історіями про те: хто і в який спосіб долучився до читання: про найбільші читацькі потрясіння; про книжки, до яких постійно повертаємося, про ті з них, які читаються зараз (бо на часі).


Місце зустрічі: кав’ярня «‎Adelie» (вул. Грушевського 14, вхід з вул. Вагилевича), приміщення якої має також укриття на випадок повітряних тривог.

Час подій: 18:00-19:15. 

Бережіть себе і до зустрічі на подіях #читай

«Читай» – ініціатива культурного напрямку платформи «Тепле Місто». В основі нашої роботи – щорічна програма спеціалізованих подій спрямованих на промоцію читання серед українців. У перспективі, ми також плануємо будівництво унікального фізичного простору «Центру промоції читання»: з сучасною книгарнею, кав’ярнею, читальними залами та подієвими просторами.
 

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×