Новини

SaveUkraineNow: аукціон шкарпеток для підтримки ЗСУ. Фото

Придбавши серію шкарпеток, розроблених спеціально для допомоги Збройним Силам України, Павло Матчак організував аукціон, продав ці шкарпетки ще раз і віддав гроші на оборонні та гуманітарні ініціативи SaveUkraineNow, Координаційного Центру Забезпечення Спротиву. Павло – веб-розробник. Живе та працює в Івано-Франківську й намагається робити усе, що вміє, аби наближати перемогу України та не страждати від так званого синдрому вцілілого. Він розповів, як зʼявилась ідея його міні-аукціону та де знайшов джерело оптимізму у ці непрості дні.


Пашо, розмовою з тобою ми починаємо серію історій про низові ініціативи, які допомагають українській перемозі. Ти влаштував благодійний аукціон шкарпеток у себе в соцмережах. Розкажи, як ти придумав цей формат? І чому саме шкарпетки?
Я за можливості намагаюся допомагати, аби не сидіти вдома і не потерпати від синдрому того, хто вцілів. Хочеться не просто робити, аби робити, а щоби був результат. Ідея зі шкарпетками зʼявилася спонтанно. Була тривога, я сидів у ванній і гортав сторіз у Instagram. Натрапив на допис гурту Latexfauna про те, що DodoSocks випустили спеціальну лімітовану серію патріотичних шкарпеток. Я одразу замовив цей сет. Коли отримав і розпакував, зрозумів, що на вулиці уже плюсова температура, а я високі шкарпетки у теплу погоду не одягаю. Вирішив не тримати їх до наступної зими і виставити на аукціон. Аби людям було комфортніше купувати – не весь сет, а вподобані шкарпетки, я розбив усі лоти парами і написав, що усі кошти підуть на SaveUkraineNow. Вистановив дедлайн для оголошення ставок, і процес пішов. Оскільки я придбав шкарпетки у виробника, що донатить на ЗСУ, і продав їх з аукціону також для потреб ЗСУ, вийшло таке собі коло благодійності.

Як оціниш результати?
З аукціону отримав 3200 грн, які передав SaveUkraineNow. Сума невелика, але як за кілька пар шкарпеток – то це дуже непогано :)

Підтримати SaveUkraineNow

Розкажи про покупців.
Це усе – друзі. Спрацювала моя інформаційна бульбашка. Наприклад, Марта з «Теплого міста» взяла на подарунок чоловікові, Дмитро тепер носить шкарпетки «Бандера-смузі» з зображенням коктейлю та рецептом його приготування. Ще я цією ідеєю надихнув знайомого, який має колекцію кнопкових телефонів Siemens. Всі «нулячі». Він вирішив продати їх на підтримку ЗСУ або ж віддати військовим для безпечного звʼязку, адже там дуже потужні антени.

Знаю, що одні зі шкарпеток таки залишились із тобою. Як це трапилось?
Так, і вони просто зараз на мені. Шкарпетки «Стара мрія. Нова мрія» (на одній – найбільший у світі український літак «Мрія», на іншій – палаючий кремль, – ТМ). Знайома, що виїхала за кордон, купила у мене шкарпетки та подарувала мені :)

Ти міг віддати ці гроші на різні цілі, чому саме SaveUkraineNow?
«Повернись живим» уже глобально відомі :) Чому SaveUkraineNow? Знаю їх, допомагаю, бо надійні та близькі мені по духу.

Ти соціально активний?
Точково та для проектів, які мені цікаві, де бачу, що можу бути справді ефективним. Я маю ідею недорогого житла для безхатьків. У США її дуже добре розвивають, я завжди хотів щось схоже реалізувати в Україні. Можливо, буде така нагода.

На твою думку, чому важливі низові ініціативи, на зразок твого міні-аукціону?
Допомагати може кожен. На місцях краще знають про проблеми, без місцевих ініціатив складно було би вирішувати ці проблеми системно на державному рівні. Ми ті, хто нагадує, вказує на вузькі місця, скеровує, куди варто рухатися з глобальнішими рішеннями.

Як тобі вдається зберігати оптимізм?
Я не знаю, як можна його не зберігати! Попри усі жахи війни... Люди надихають тим, що роблять. А Збройні Сили України як надихають! Вони – наше все!

Координаційний Центр Забезпечення Спротиву «SaveUkraineNow» створили Івано-Франківська міська рада, Громадська спілка «Бізнес Асоціація Івано-Франківська», Територіальна оборона Збройних Сил України в Івано-Франківську, благодійна організація «Тепле місто», інноваційний центр Промприлад.Реновація, Івано-Франківський Драмтеатр ім. Івана Франка спільно з іншими партнерами, щоби забезпечувати потреби територіальної оборони Івано-Франківська та області, ЗСУ та нагальні гуманітарні запити. Центр координує, аналізує, збирає та скеровує різноманітну допомогу у місця найбільшої потреби, використовуючи власну синхронізовану базу, щоби зосередити всі запити й можливості та спростити процес забезпечення. З початку війни Центр уже повністю забезпечив потребу в захисній амуніції для 500 воїнів батальйону Івано-Франківської Тероборони, що готуються вирушати на передову, та продовжує збір ресурсів для підтримки інших формувань.

 

Фото: Андрій Сидорук

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×