Промприлад

Триває

«Промприлад» — проект, що передбачає створення в Івано-Франківську інноваційної платформи нового формату на базі заводу «Промприлад» на перетині 4 основних функцій: нова економіка, сучасне мистецтво, неформальна освіта й урбаністика. Як майданчик для апробації й поширення знань і якісного практичного досвіду між фахівцями, спільнотами й компаніями, «Промприлад» має на меті формування креативного кластера й виведення регіону на шлях динамічного розвитку.
 
Етапи проекту:
 
І етап: жовтень 2015 — серпень 2016
Формулювання візії, цілей та загальної концепції проекту завдяки хакатону із залученням різних спеціалістів. Вивчення кращих світових досвідів ревіталізації промзон. Формування партнерів-організаторів проекту. Створення дорожньої карти проекту. Ці завдання реалізовано.
 
ІІ етап
Серпень 2016 — квітень 2017
Дослідження SRI International:
а) економічне дослідження регіону
б) виявлення оптимальної конфігурації функцій і зацікавлених сторін для створення ефективної екосистеми
в) створення бізнес-плану
Технічні дослідження (ґрунти, конструкції, енергоаудит).
 
Лютий — серпень 2017
Нині триває запуск пілотної частини проекту — ремонт частини приміщення, ревіталізація і наповнення його першими функціями: коворкінгом, конференц-залом, кафе і магазинами з крафтовими товарами, мистецьким простором, урбан-лабораторією, танцювальною школою, офісами інноваційних компаній, дитячим простором, освітніми програмами та ін. Пілот охоплює 2 300 м², тоді як загальна площа території заводу становить 1,8 га, загальна площа приміщень — 36 650 м². 
 
ІІІ етап: 2018 — 2020
Викуп частини території заводу, реконструкція та поступове наповнення функціями і гравцями решти території та приміщень. Це відбудеться за допомогою моделі спільного інвестування: залучення мешканців, бізнесів, українських і міжнародних фондів та інвесторів.
 
Партнери проекту: «Тепле Місто», ГО «Інша Освіта», ГО Garage Gang, ГО СANactions, ГО MitOst, UBDP. Історії успіху цих організацій, їхня синергія та відданість ідеї проекту є важливою передумовою його реалізації.
 
Однією з передумов проекту «Промприлад» є гостра потреба в переосмисленні й інновативному та раціональному використанні (пост)промислових територій, які втратили свою економічну роль, а також у створенні якісного комунікаційного простору для зростаючих місцевих громад (зокрема і через внутрішню міграцію в Україні) й активних категорій суспільства (митці, активісти, соціальні підприємці).

Ідейно проект ревіталізації промзони є своєрідним продовженням досвіду громадського ресторану Urban Space 100, приклад якого засвідчив: консолідація зусиль громади, бізнесу і суб’єктів громадянського суспільства дає реальний і сталий синергетичний ефект, сприяючи трансформації соціуму.
 
Потенційні впливи проекту на розвиток міста і регіону:

1. позитивна зміна економічного розвитку та зміцнення економічної конфігурації транскордонного регіону через посилення креативного кластера та появу нових сильних економічних гравців
2. балансування інституціонального впливу в трикутнику «бізнес-адміністрація-громадянське суспільство»
3. зміна негативної міграційної динаміки і приваблення до міста і регіону кваліфікованих спеціалістів
4. створення прототипу для мультиплікації на інших територіях.

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×