Як ефективно і дешево зробити естетичну вивіску: розпис по тиньку та нанесення на скло

Нам надійшов запит розробити макети вивісок для будинку, що знаходиться за адресою вул. Гетьмана Мазепи, 1. Це - пам'ятка архітектури місцевого значення, побудована 1830 р., номер у державному реєстрі - 55-іф.


У цьому випадку дизайнер платформи "Тепле Місто" запропонував тип вивіски, який виконується технікою розпису по тиньку. Напис наноситься фарбою безпосередньо на фасад. Також запропоновано вивіску у вигляді нанесення на віконне скло.

Обидва типи вивісок є надзвичайно дешевими, але разом з тим ефективні. 
​Розпис по тиньку сприймається, як невід’ємна частина фасаду. Тому така вивіска сприймається, як єдине ціле з будинком, як, наприклад, логотип автомобілю на його корпусі. Побачивши один раз знак Tesla Motors, у нас створюється певна асоціація щодо вигляду цього автомобілю. Наступного разу нам достатньо здалеку побачити форму та стиль машини, щоб зрозуміти, яка це марка, і дивитися на сам знак уже не потрібно. Описана особливість є козирем для підприємця, тому що вивіска стає єдиним цілим з будівлею, його органічним продовженням. Впізнавши це місце здалеку, у нас виникає асоціативний ряд з назвою закладу.

Щодо типу вивіски у вигляді логотипу наклеєного на вікні, тут перевага у тому, що вивіска абсолютно не змінює архітектуру будинку і при цьому відмінно виконує свою основну функцію - інформування перехожих про заклад. Крім того, особливість її нанесення спонукає потенційних клієнтів не тільки зчитати інформацію, яка закладена в тексті чи знаку логотипу, але й зазирнути всередину та наочно ознайомитися із закладом. Таке вікно чи вітрина з логотипом відіграє не лише пряму роль вивіски, але і "природного екрану". Тому рішення деяких підприємців повністю закрити вікна рекламними банерами є неправильним не тільки з погляду відношення до архітектури та середовища, а й з погляду маркетингу, а саме одного із елементів комплексу маркетингу - місце продажу (один із "4Р").

Варто приділити окрему увагу балкону, який є у цьому будинку. Як бачимо, коли він чистий, відкритий та доглянутий, він є тим яскравим фактором, який притягує погляди перехожих, та є гарною альтернативою кольоровим банерам, які так популярні зараз в Україні серед підприємців.

Ще одним важливим фактором впливу вивісок, виконаних згідно з правилами, та загального вигляду будинку на ефективність бізнесу є те, що, гуляючи вулицею або перебуваючи поряд з охайним будинком без візуального перевантаження, люди відпочивають, відчувають себе більш вільно. Разом з тим вони легше приймають рішення про покупку у таких умовах, особливо, коли знаки закладів та їхні вивіски можна легко вирізнити однин від одного1. Натомість, знаходячись у середовищі з агресивною, нав’язливою рекламою, яка перекриває будинки, зелені насадження, небо, вікна, людина відчуває себе некомфортно та бажає якнайшвидше уникнути такого середовища. В таких умовах ми не знаходимо нічого, що могло би нас зацікавити, не знаходимо, чим милуватись, ми відчуваємо себе жертвою реклами, яка робить вибір за нас, а не ми вибираємо те, що нам потрібно купити чи замовити.

Щоб переконатися у цьому, достатньо подивитися на перше та друге фото і запитати себе: "В якому з цих середовищ мені було би комфортніше, де я хотів чи хотіла би гуляти, відпочивати, зайти та роздивитися товари/послуги компанії або просто випити кави?"
Отже ми дійшли основного висновку: правильні естетичні вивіски та охайний фасад - це не тільки дбайливе ставлення до архітектури різних історичних епох, але й кращий настрій мешканців та гостей міста, і, як наслідок, збільшення ефективності роботи окремого бізнесу.

Стара поштівка Станіславова. Будинок, що зараз знаходиться на вул. Мазепи, 1, зображено праворуч
 

Автор статті та фото: Василь Гошовський

1. Ha Kyung Lee, So-Yeon Yoonb. The effects of sale signs on consumer intentions to visit a store. Journal of Global Fashion Marketing: Bridging Fashion and Marketing. Volume 6, Issue 1, 2015.

Обирай форму допомоги нам

lamp
прогресивна компанія
підтримати
transformer
прогресивна людина
підтримати

допомогти

diamond
Фондуй

Ви поділяєте наші цінності і прагнете зробити Франківськ прогресивним сучасним містом? Тоді пропонуємо вам надати підтримку "Теплому місту", зробивши доброчинний внесок у зручний для вас спосіб

підтримати

допомоги нам як компанія

diamond
Стати бізнес партнером

Бізнес-партнер — це компанія, що системно сприяє "Теплому місту", здійснюючи фінансову підтримку або надаючи пакет професійних послуг.

долучитись
super
Надати доброчинну допомогу

Підтримайте "Тепле місто", зробивши доброчинний внесок у зручний для вас спосіб.

підтримати
success
Дякуємо! Вашу заявку прийнято

очікуйте лист відповідь на пошту

закрити

Стати бізнес-партнером

Для обговорення деталей просимо заповнити коротку анкету, і наш менеджер Анастасія зв'яжеться з вами найближчим часом.
Контакт: Анастасія Туманова, тел. 063 341 89 15, tumanova.anastasia@gmail.com
required— поля обов’язкові для заповнення

Стати членом ГО "Тепле місто"

Для членства в ГО "Тепле місто" заповніть анкету, паперову або електронну та сплатіть річний членський внесок в сумі 120 грн. Після цього ми підтвердимо ваше членство в ГО "Тепле місто" і розповімо про подальші події та можливості. required— поля обов’язкові для заповнення

Надати доброчинну допомогу

Онлайн-платіж з банківської карти
required— поля обов’язкові для заповнення
Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 3, корпус Б